Ana sayfa Advertorial Yeni Blog: İngilizce Ne Kadar Uzak

Yeni Blog: İngilizce Ne Kadar Uzak

2279
0

Uzun zamandır yazmıyordum zira başka blog’lar açmakla uğraşıyorum desem yeridir. İngilizce ile ilgili kafamda hiçbir soru işareti kalmasın diye kurduğum İngilizce Ne Kadar Uzak da bunlardan birisi.

İngilizce Ne Kadar Uzak

Aslında aklımda olan bir projeyi hayata geçirdim de diyebiliriz. Proje lafı biraz havalı oldu ama zamanla büyüyeceğini düşündüğüm bir oluşum olduğu için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. İngilizceyi yıllardır öğrenen, belirli bir seviyede olan ama hâlâ istediği düzeye ulaşamayan biriyim. Eminim siz de aynı dertten muzdaripsinizdir. Her ne kadar konuşabilsem, dinlediğimi anlayabilsem, hatta İngilizce kitapları okuyabilsem bile karşıma sürekli çıkan bilmediğim kelimeler, kalıplar vb. sinirlerimi bozmaya başlamıştı. Ben de hem kendime, hem de başkalarına faydalı olsun diye bir blog açmak istedim.

Korece öğrenenler bilirler, Talk to me in Korean diye bir site var. Eğer dili öğrenmek istiyorsanız başka bir kaynaktan yararlanmanıza gerek yok, o derece güzel ve faydalı bir site. İşte benim istediğim de İngilizce öğrenmek, geliştirmek isteyen insanların benim sitemi bu şekilde örnek göstermeleri.

Çince, İspanyolca gibi dillerde de Türkçe kaynak bulmak bir hayli zor. İleride onlarla da ilgili bu tarz blog’lar umarım açarım ya da açılır.

“İngilizce Ne Kadar Uzak”ta Neler Var?

Aslında blog’un odak konusu İngilizce kelimeler. Emek vererek hazırladığım “Dil Sınavlarında En Çok Çıkan 1000 İngilizce Kelime” listesinde yer alan kelimeleri her gün teker teker paylaşıyorum. Ancak paylaşırken o kelimenin akılda kalıcı bir hale gelebilmesi için bir de akılda kalıcı fikir oluşturuyorum.

abhor

Bunun dışında İngilizce dil sınavlarından olan IELTS, KPDS, TOEFL, YDS üzerine yazılar, İngilizce gramer konuları, dil becerisini geliştirmek için yararlı olabilecek kaynaklar (uzantılar, uygulamalar, video’lar vb.) gibi konular da yine blog’da yer alacak.

İngilizce Ne Kadar Uzak

İstenilen her şeye ulaşabilmenin bu kadar kolay olduğu bir devirde internetten İngilizce öğrenmenin de zahmet gerektirmeyen bir iş olduğunu düşünüyorum.

İngilizce Ne Kadar Uzak kısaca böyle bir blog. İngilizce kelime öğrenimini eğlenceli hale getirmek, dil seviyenizi yükseltmek, dil hakkında bilmediğiniz yeni bilgiler öğrenmek için mutlaka takip edin derim.

Sosyal medya hesaplarından takip eder ve blog’u daha çok kişinin duymasına yardımcı olursanız sevinirim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here