Ana sayfa Kitap Yapı Kredi Yayınları 4000. Kitap

Yapı Kredi Yayınları 4000. Kitap

342
0
4000 Kitap Sergisi

Geçtiğimiz günlerde şans eseri gezme fırsatı bulduğum bir sergiden bahsetmiştim. Bildiğiniz gibi Yapı Kredi Yayınları 4000. kitabını yayımladı. Benim bu güzel olaydan haberim vardı. Ancak 4000. yayın şerefine açılan sergiden bihaberdim.

“Yapı Kredi Yayınları, 4000. kitap olarak büyük usta Yaşar Kemal’in Çocuklar İnsandır’ını seçti. 1975’te, Cumhuriyet gazetesinde Ara Güler’in fotoğrafları ve Turhan Selçuk’un çizimleriyle yayımlanan ve 1978’de Allahın Askerleri adıyla kitaplaşan röportaj dizisi,Yapı Kredi Yayınları tarafından gazetedeki özgün sunumuyla basıldı. Yapı Kredi Yayınları’nın 4000. kitabı olma özelliğini de taşıyan Çocuklar İnsandır, savaş, açlık ve yoksullukla yoğrulmuş dünyamızda acılarla büyüyen küçük insanları ve onların küçük omuzlarındaki büyük yükleri anlatıyor.” Kaynak.

Ara Güler

Turhan Selçuk
Kitap kapağı delisi olan benim için bunca yayının kapağını bir arada görmek oldukça farklı bir deneyimdi. 4000 yayının kapaklarının sergilendiği bu sergiyi kaçırmayın derim. Yapı Kredi Kültür Merkezi‘ndeki sergiyi ücretsiz gezebilirsiniz. Ben hep sergi diye bahsettim ama internetteki aramalarımda sergi olarak geçmediğini gördüm ve “şu tarihe kadar gezebilirsiniz” şeklinde bir bilgiye de rastlamadım. O nedenle bir tarih veremiyorum ne yazık ki.
Yapı Kredi Kültür Merkezi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here