Ana sayfa Türkiye Antalya Tünektepe Döner Gazino

Tünektepe Döner Gazino

16421
5
Tünektepe, Antalya ve Akdeniz manzarası ile görenleri hayran bırakan Antalya‘nın en önemli simgelerinden biri. Tepede bulunan Döner Restoran ya da yaygın adıyla Döner Gazino ise kendi ekseni etrafından dönerek ziyaretçilere 360 derecelik bir seyir imkânı sunuyor.

Tünektepe Restaurant

Tünektepe bana göre Antalya’ya gelindiğinde ilk ziyaret edilmesi gereken yerlerin arasında yer alıyor. Ben bu kadar zaman neden gitmemişim diye düşünmeden edemedim. Tepenin zirvesine çıkmak için 7 km‘lik bir yol sizleri bekliyor. Dön babam dön bitmeyen bu yolda yürekleriniz ağzınıza gelebilir. Zira araçla yukarı çıktıkça heyecanın dozu da artıyor. Yol nedense bana fazla dar geldiğinden iki araç karşılaştığında nasıl geçiyorlar sorusunu aklımdan çıkaramadım. 

Tünektepe Döner Gazino

Tepede bulunan restoran kendi ekseni etrafında dönüyor ve bu nedenle Döner Gazino adını vermişler. İçindeyken döndüğünü fazla hissetmeseniz de bir süre sonra “Aa, biraz önce buradaydık, şimdi şuraya gelmişiz!” diyebilirsiniz. Restoranda servis hızlı, ortam güzel ancak yiyecekler bir hayli kötü. Zaten fazla bir yemek seçeneği de bulunmuyor. Bu nedenle aç gitmemenizi, bir çay ya da kahve içip kalkmanızı tavsiye ederim. Benim sipariş ettiğim kaşarlı tost, tosttan başka her şeye benziyordu. Fiyatlar gayet makul, restoran tuvaletleri ise tek kelimeyle rezalet. 

Antalya Tünektepe manzara

“Sana dün Tünektepe’den baktım aziz Antalya!” 

Manzarayı görünce neredeyse küçük dilimi yutacaktım. Antalya ve Akdeniz resmen ayaklarımın altında. Uçakla giderken camdan dışarı baktığınızda gördüğünüz manzaraya fazlasıyla yakın bir güzellikle karşılaşıyorsunuz. Ben yazıda ilk olarak restorandan bahsettim ama araçtan iner inmez manzaraya koşacağınızı garanti ediyorum.

Tünektepe manzara

Kemer taraflarındaki el değmemiş yeşillik insanı gerçekten büyülüyor. Buralara dokunmasalar ve bu haliyle kalabilse keşke diye içinizden dua ediyorsunuz. Orman, dağların arasında denize dökülen bir akarsu gibi alabildiğine yeşil.
Tünektepe manzara

İnsanın kuş olup tepeden aşağı uçası geliyor. Yeryüzünden baktığınızda oldukça uzak görünen bulutlar artık size daha yakın. Yamaç paraşütü de yapılıyormuş ama nereden yapılıyor bilemedim. Zira uçuş için gerekli bir alan göremedim ben.

Tünektepe

Antalya’ya hangi mevsimde gelirseniz gelin mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye edeceğim Tünektepe‘ye yaz aylarında gitmeniz daha iyi olacaktır. Zira biz biraz daha geç gitmiş olsaydık sisin ve bulutların arasından güzelim manzarayı göremeyecektik.

Tünektepe Giriş Ücretleri (Son güncelleme 06.02.2014)

Motosiklet, Otomobil: 5 TL
Minibüs: 10 Tl
Midibüs: 20 TL
Otobüs: 30 TL

Tünektepe Nerede?

Şehir merkezine fazla uzak olmayan Tünektepe Kemer yolu üzerinde bulunuyor. Giderken yolun sağında bulunan Tünektepe tabelasını görürsünüz mutlaka.

Antalya'da Yapılacaklar

5 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here