Ana sayfa Uncategorized To Rome with Love / 6.0

To Rome with Love / 6.0

89
2


Barselona, Paris
derken şimdi de Roma. Sonrasında ise İstanbul… (Rüyalarda buluşuruz 🙂 ) Karşınızda yeni bir Woody Allen filmi. Kendisi bildiğiniz yaşlanmış. Diğer oyunculara gelirsek, Alec Baldwin‘i sevmiyorum. Jesse Eisenberg ne ara bu kadar ünlü oldu anlayamadım. Motor takmış gibi konuşması, duygusuz bön bön bakışları vs. tam anlamıyla yapmacık duruyor ve rol yapamıyor arkadaş! Kesin torpillidir, Hollywood’da tanıdığı vardır. Alessandra Mastronardi‘ye bayıldım. Zaten İtalyan oyunculara bir lafım yok. Penelope Cruz bu filme cuk oturmuş. Filmin baharatı kıvamında. Olmazsa film tatsız olurmuş. İtalyan oyuncuların dışında kalanları kaldırıp çöpe atabilirsiniz. Filmde zaman zaman kopukluklar vardı. Sıkıldığım yerler oldu.

Filmi izledikten sonra İtalyanca‘ya olan ilgim daha da arttı. Yazın İtalyan arkadaşlarımın yanına Napoli’ye gidip İtalyanca mı öğrensem ne yapsam? Kusura bakmayın ama Roma filmdeki kadar renkli ve yeşil değil. Vıcık vıcık turist dolu. Sokaklarda zar zor yürünüyor. Her şeye rağmen Woody Allen‘ın kendine özgü bir tarzı var. Umarım İstanbul‘la ilgili bir film de çeker. -ya da sakın çekmesin. Türkiye’yi gerici gibi bir ülke gibi gösterip beni ayar eder sonra.

Bunlar da film arasında aldığım notlardan. Biraz kargacık burgacık olmuş ama yine de idare eder. Not alırken arka sırada oturan kızların konuşmasına şahit oldum. Fısır fısır konuşuyorlardı ama kulağım iyi duyduğundan her şeyi duyabildim. -Çocuğa bak defter-kalemle gelmiş not alıyor. -Ne güzel işte ben de böyle birini istiyorum.  (Vuhuu!)

To Rome with Love (Roma’ya Sevgilerle) IMDb Puanı: 6.5 Benim Puanım: 6.0

2 YORUMLAR

  1. Çalıştığım şirkette bir ara İtalyanlar vardı bir sürü. Bize çok benziyorlar bence. Sadece çok gürültücü insanlar, hiç sessiz sakin konuşmayı bilmiyorlar, hep bir yaygara. İtalya güzel memleket, eşim 1 yıla yakın kalmıştı. Anlattığı kadarıyla biliyorum, en kısa zamanda gidip görmek istiyorum Roma, Vatikan ve Venedik'i özellikle.

    • Bize benzemiyorlar bizimle resmen aynılar. İtalya=Türkiye. :))) Söylediğiniz yerler gerçekten çok güzel ama turistin az olduğu bir zamanda gitmek lazım. Yoksa delirmemek elde değil. :DD

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here