Ana sayfa Uncategorized The Impossible / 7.5

The Impossible / 7.5

213
6

The Impossible ya da dilimize süper çevrilmiş haliyle Kıyamet Günü,  turist bir aileyi odak alarak 26 aralık 2004‘te Güneydoğu Asya‘da 280 bin kişinin hayatını kaybettiği tsunami felaketinde yaşananları konu edinmiş. Film, Amerika-İspanya ortak yapımı ve tamamen gerçek, yaşanmış bir hikayeyi bizlere sunuyor. Gerçek hikayede aile İspanyol iken filmde aileyi İngiliz yapmışlar. Üç çocuklu ailede babayı Ewan McGregor, anneyi ise Naomi Watts canlandırıyor.

Aile yılbaşı tatili için Tayland‘a geliyor ve oldukça güzel bir otelde konaklıyorlar. İlk başta onları kıskanıyorsunuz, “Ye, iç, gez, eğlen ohh kebap” diyorsunuz ama çok geçmeden dev dalgalar karaya vurunca bir anda diliniz tutuluyor. Etkileyici sahneler sayesinde tsunaminin yarattığı dehşeti ve boyutlarını bir kez daha fark ediyorsunuz. Film, bir felaket sırasında ve sonrasında yaşanan her şeyi tüm detayları bizlere sunuyor. Kaybolan çocuklar, sevdiklerini arayanlar, hastanelerdeki yığılma ve keşmekeş, bir telefona muhtaç olma… Zaman zaman duygusal anlar yaşayacağınız filmde ailenin en büyük oğlunu oynayan Tom Holland‘ın oyunculuğu da göz dolduruyor.

-SPOILER-

Bu tarz filmleri seyrederken hep “Ben onların yerinde olsaydım ne yapardım” diye düşünürüm. Ben olsam kesin çoktan nalları dikerdim ama ailenin 5 üyesi de kurtulmayı başarıyorlar. Bunların ikisi de küçük çocuk. İnsan ister istemez “Yok artık” diyebiliyor ama gerçek bir hikaye olduğu için pek fazla bir şey diyemiyorum.
The Impossible (Kıyamet Günü) IMDb Puanı: 7.7 Benim Puanım: 7.5

6 YORUMLAR

  1. İzleyeceğim bir film değil ancak çaaat diye koymuşsun sürpriz bozanı (spoiler), sevenlerin hoşuna gitmeyebilir, uyarı koysan iyi olur diye naçizane uyarmak istedim =)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here