Ana sayfa Uncategorized The Dark Knight Rises (Kara Şovalye Yükseliyor) / 8.6

The Dark Knight Rises (Kara Şovalye Yükseliyor) / 8.6

193
2

|Şimdiye kadar izlediğim en iyi Batman filmi.|

Filmden detaylı olarak bahsetmeyeceğim, zira büyüsü kaçar. Kısa olarak bilgi vermek gerekirse, Batman’imiz Harvey Dent‘in ve Rachel Dawes‘in ölümünden sonra kendini dış dünyaya kapatmıştır. Kapatmak ne kelime, çökmüştür. Koskoca Bruce Wayne topallayarak bastonla yürür. Yazık arkadaş! Bu durum ise kötü adamımız Bane‘in ortaya çıkmasıyla son bulacaktır….
Oyunculara bakacak olursak ‘Batman’ rolünde Christian Bale‘i görüyoruz. Kendisi iyi bir seçim mi değil mi karar veremedim. Peltek peltek konuşması bana garip geliyor. Tom Hardy ‘Bane’ rolünde. Rolünün hakkını ustalıkla vermiş. Morgan Freeman yine bildiğiniz Morgan Freeman. Anne Hathaway‘den güzel bir ‘Kedi Kadın olmuş’, yakışmış. Joseph-Gordon-Levitt polis-dedektif rolünde iyi bir seçim olmuş. Filmin sonlarına doğru gerçek ismini öğrendiğinizde şaşırabilirsiniz. Gary Oldman‘dan başkası komiser olamazdı sanırım. Michael Caine uşak ‘Alfred’ rolünde. Ağladığı sahnelerde biraz abartmış sanki. Marion Cotillard bu filme biraz ağır kaçmış. Konuşması bile problemli kadının.
Filmde birçok mantık hatası olmasına rağmen, bugüne kadar izlediğim en iyi Batman filmiydi. Siz de bu filmi mutlaka sinemada seyredin, pişman olmayacaksınız.
The Dark Knight Rises (Kara Şovalye Yükseliyor) IMDb Puanı: 8.9 Benim Puanım: 8.6

2 YORUMLAR

  1. Çok güzel bir filmdi bence…

    Micheal Caine'in oyunculuğundan her daim etkilenmişimdir ben, uşak rolünde biraz sığ kalmış ama 🙂

    Bane'i biraz eğrisiz, saf kötü bir karakter olduğu için pek ilginç bulamadım aslında, Joker daha iyi gitmişti kötü karakter olarak, şaşırtıyordu hiç değilse.

    Özellikle son sahnedeki Alfred'ın Bruce ile Cat-Women'a gördüğü sahneden ve Bane ile Batman dövüşürken "sen karanlığı dostun mu zannediyorsun? sen karanlığı benimsedin, bense içinde doğdum" kısımlarından etkilendim, şimdi söylememek olmaz 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here