Ana sayfa Uncategorized Singin’ in the Rain / 8.7

Singin’ in the Rain / 8.7

151
2

“I’m happy again! I’m singin’ and dancin’ in the rain!”

1952 yapımı müzikal komedi filmi “Singin’ in the Rain”i bu zamana kadar izlemediyseniz mutlaka izleyin.
Filme ismini de veren şarkı da dediği gibi (I’ve a smile on my face) benim de filmi izlerken yüzümdeki şapşal gülümse hiç eksik olmadı.

Dansları ve müzikleriyle sıkılmadan izleyeceğiniz oldukça eğlenceli bir film. Sadece Broadway sahnesinde biraz filmin değil de benim tempom düştü o kadar. Hollywood‘daki sessiz filmlerden sesli filmlere geçiş hikayesi de çok güzel işlenmiş.

Hareketi bol bir film, izlerken ben yoruldum. Başrol oyuncusu ve aynı zamanda Stanley Donen ile birlikte filmin yönetmenliğini üstlenen Gene Kelly‘nin oyunculuğunu mu, dans kabiliyetini mi, sesini mi yoksa yönetmenliğini mi övsem bilemedim. Diğer filmlerini de en kısa zamanda izleyeceğim mutlaka.

Donald O’Connor‘ın sahneleri de tadından yenmiyor. Eski Amerikan oyuncuları kesinlikle daha yetenekliymiş. Debbie Reynolds da çıtı pıtı kızımız. Gözlerinin rengini sevsinler. 🙂 Jean Hagen da olmasa bu film eksik olurmuş, kendisi süper bir seçim olmuş. Kadro mükemmel anlayacağınız, izleyin hemen…Singin’ in the Rain IMDb Puanı: 8.4 Benim Puanım: 8.7

(Not: Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler listesine göz atmayı unutmayın.)

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here