Ana sayfa Uncategorized Silver Linings Playbook / 6.0

Silver Linings Playbook / 6.0

171
0

Silver Linings Playbook (Umut Işığım) filminin ana kahramanı eski tarih öğretmeni Pat (Bradley Cooper), karısını meslektaşıyla banyoda basınca, adamı döve döve ölmekten beter ediyor. Bunun üzerine 8 ay rehabilitasyon merkezinde yattıktan sonra kendine çeki düzen vermek için anne ve babasının yanına geri dönüyor. Ancak Pat, karısını o kadar çok seviyor ki karısı onu aldatmış olsa bile hâlâ sorunu kendinde görüyor ve onu elde etmek için kendini düzeltmeye çalışıyor. Arkadaşının baldızı Tiffany (Jennifer Lawrence) ile karşılaşınca işler biraz değişiyor…

Filmi beğenmediğimi baştan söyleyeyim. Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence rollere ‘cuk’ oturmuş, orası ayrı konu ama film olmamış be hacı. Ben beğenmedim ama çevremdeki herkes de filmi öve öve bitiremiyor. Kafalar karışık anlayacağınız.

Matthew Quick‘in romanından uyarlanan filmde en beğendiğim sahne ise: Bradley Cooper’ın, Ernest Hemingway’in Silahlara Veda romanını bir günde okuyup, gecenin bir yarısı anne ve babasının yatak odasına giderek kitaptan şikayet ettiği sahne.


Asıl bomba konuya geliyorum. Film bu sene 8 dalda Oscar adayı! Şaka değil gerçek. “Oscar Akademi Ödülleri çok bozdu. Bozdu, bozdu, bozdu. Bir yerden sonra bozmaz, bozması durur dedik, daha fena bozdu.” 

En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu (Bradley Cooper), En İyi Kadın Oyuncu (Jennifer Lawrence), En İyi Yardım Kadın Oyuncu (Jacki Weaver), En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Robert De Niro), En İyi Yönetmen (David O. Russell), En İyi Uyarlama Senaryo (David O. Russell) ve En İyi Kurgu (Jay Cassidy and Crispin Struthers).Silver Linings Playbook (Umut Işığım) IMDb Puanı: 8.2 Benim Puanım: 6.0

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here