Ana sayfa Animasyon Monsters, Inc. / 6.9

Monsters, Inc. / 6.9

532
3
2001 yapımı Monsters, Inc., her çocuğun, odasının bir yerinde gizlice saklandığını düşündüğü canavarları sevimli hale getirerek aradaki buzları bir nevi eritiyor. 
Monsters Inc
Animasyon filmlerini bayılarak izliyorum. Ancak ne hikmetse bu filmi atlamışım, aradan dile kolay on üç sene geçmiş. Üstelik 2013 yapımı Monsters University‘yi de izlemedim henüz. İzlemem için bir on üç sene daha geçmez umarım. Monsters Inc.’in beklentimi karşılamadığını söylemek zorundayım. Bana biraz fazla çocuksu geldi doğrusu. Pete Docter üzerinde biraz daha çalışsaymış keşke.
Tüm canavarlar şehrinin enerjisi çocukların çığlıklarından sağlanıyor. Bu çığlıkları da şirkette çalışan canavarlar sağlıyor. Çığlıkları, geceleri çocukların odasına girip onları korkutarak elde ediyorlar. Ancak canavarlar da çocuklardan bir o kadar korkuyorlar. Öyle ki çocukların onlara dokunmaları bile onlar için felaket demek. Bu durum, o çocuklardan biri olan Boo‘nun canavarların dünyasına geçmesiyle karışıyor.

John Goodman (James P. “Sulley” Sullivan), Billy Crystal (Mike Wazowski) ve Steve Buscemi (Randall Boggs) baş karakterlere sesleriyle can vermişler. Randy Newman‘ın “If I Didn’t Have You” şarkısı ile 2002 Akademi Ödülleri‘nde Oscar‘ı kucakladığını söylemiş olayım.
Monsters, Inc. beklentimin altında olan ancak sıkılmadan izleyebileceğiniz eğlenceli bir animasyon.


Monsters, Inc. IMDb Puanı: 8.1 Benim Puanım: 6.9 / 19.01.2014


3 YORUMLAR

  1. Monster University de aynı. Yani büyük beklentiye girilmeden, eğlenceli vakit geçirilebilecek bir film. Ben animasyon izlerken içimdeki çocuğu şımarttığımı düşünüp daha çok eğleniyor da olabilirim tabi 🙂

  2. Ben çok severim hem de çok. Konu animasyon olunca çocuksu deyip geçmek çok zor oluyor benim için. Bariz şekilde konunun, diyalogların ve anlatımın basit olması lazım 🙂
    Bunun dışında hayal gücüyle oluşturulmuş her detay, beni mutlu eden, iyi düşünülmüş her karakter o animasyona kıymet vermeme yetiyor. Hayal dünyamı besleyen hiçbir emeğe kıyamıyorum belkide. Şu illuminati muhabbetinden de fenalık geldi, hiç ama hiç farketmemiştim, Komik geliyor artık.
    Canavarlar Üniversitesi'nden epey korkmuştum bozar diye ama bozmadı. Aynı şekilde güzel bir devam filmi izledik. Fakat bunu çocuksu bulduysanız muhtemelen o da farklı bir tat vermeyecektir 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here