Ana sayfa Uncategorized Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler

117
6

Aslında yaşadığımız her şey, başımıza gelen her olay ya da birinin yolda bize sataşması bile ölmeden önce başımıza gelecek güzel meseleler. Zira zaman mekan düzlemi içinde hâlâ bir yer kapladığımızın en büyük kanıtı bu ögeler. Bunların dışında kalan ve bizim ‘istekler’ yerine daha ulaşılmaz gibi görüldüklerinden ‘hayaller’ olarak adlandırdığımız durumlar, doğum-ölüm arasında belki de kafamızı en fazla kurcalayanlar.

İşte bu hayaller bölümünün gerçekleştirilme kısmını son zamanlarda biraz aksattım sanırım. Aslında atılan her adım, arzu edilen hayale ulaşmada bir yardımcı görevinde. Ancak adımları hızlandırmanın zamanı geldi de geçiyor. Bu düşünceyle son zamanlarda ‘popüler film’ izlemekten oldukça sıkıldığımı fark ettim. Bu nedenle internetteki en iyi film listelerine göz attım ve listelerde yer alan çoğu filmi izlemediğim gerçeği yüzüme bir tokat gibi çarptı. Utandım ne yalan söyleyeyim.

Bu bağlamda Ben Ölmeden Film adında yeni bir blog açtım ve 100 filmlik listeler hazırladım. İzlenilmesi gereken film sayısı elbette ki 100’den fazla. Ben sadece ilk adımı attım. Bu listelerin devamı sizlerin de yardımıyla gelecek. Listede yer almayan ve önermek istediğiniz, mutlaka izlemen gerek dediğiniz filmleri benimle paylaşırsanız sevinirim.

6 YORUMLAR

 1. seviyorum listeleri… otuzuma gelmeme rağmen herhangi bir listeme sadık kalmışlığım olmasa da seviyorum :))
  ve gerçekleştirebilenlere de yığınla saygı duyuyorum tabii… 🙂
  (bu, bu yorumu üçüncü yazma denemem) 🙁

 2. Benim de geçmişe dair izlemem gereken çok film var. Imdb'nin en iyi 250 listesi aklımdadır benim de hep. Onları eritmeyi istiyorum önce ama bu listeyi de kaydedeceğim bir kenara. Aklımdan çıkmayanları da yorum olarak eklerim.
  İyi seyirler 🙂

 3. Ben de kendi listelerimi oluşturmaya başladım.Umarım yarım bırakmam kendime bu konuda pek güvenmiyorum.Bu konuda örnek alınacak bir kişisin takdir ediyorum.:)Film listene göz atacağım.Bakalım bana hitap eden filmler neler?:)

  • Süper bir haber bu!!! :))) Yarım bırakmayacağınıza eminim. Güvenim sonsuz. Çok teşekkür ederim bir nebze katkım olabildiyse ne mutlu bana. Filmler arasında seçim yapmadan rastgele seyretmenizi tavsiye ederim. :))) Bu habere tekrar çok sevindiğimi belirteyim. Blogunuza da ekleyin mutlaka.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here