Ana sayfa Uncategorized Kuzey Işıkları…

Kuzey Işıkları…

253
7

Bu aralar “Allah’ını seven üzerime uçak bileti atsın” krizim sık sık kendini gösterdiği için içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Ben de gitmek istediğim yerlerin videolarını internetten izleyip krizimi biraz olsun azaltmaya çalışıyorum.

Tesadüfen gezerken Kuzey Işıkları ile ilgili bir video buldum ve sizinle de paylaşmak istedim. Görüntüler çoğunlukla Norveç‘te olmak üzere, Finlandiya ve İsveç‘te çekilmiş. En kısa zamanda oraya ışınlanmak dileğiyle ve izleyin bakın neden ağzımın suları aktı, ekrana yapıştım kendi gözlerinizle görün.

7 YORUMLAR

 1. Geçen sene bir arkadaşımdan dolayı izlemiştim böyle bir video. Çok etkileyici gerçekten!
  Kuzey bana her zaman cazip geliyor, oraların başka bir havası var.
  Şu sıralar Peer Ole`ye acayip özeniyorum mesela. Yazın 1 ay İzlanda`ya gidecek velet. CISV kampıyla birlikte. Detayları yazarım bir süre sonra. Araştırıyorum o yüzden, okuyorum. Okudukça, fotoğrafları gördükçe delleniyorum:))

 2. @Uyuşuk Hayalperest Depresyon ve ötesi diyebiliriz. Hepimize üstüne bilet yağar inş. :DD

  @Semi M.Eller Ben de seviyorum üst tarafları. :)) Norveç, İsveç, Finlandiya… :(( Peer Ole'nin bavulunda yer varsa ben girebilirim, sorun olmaz. 😀 Bekliyoruz detayları dört gözle, şu bizimkini de göndersek ne iyi olur, ama sadece sizin okula özel sanırım. :)) Bu gidişle siz de onunla beraber gideceksiniz gibi görünüyor demedi demeyin. 😀

 3. Aaa! Tesadüfe bak, biz de bugünlerde Orhun'la Norveç planları yapıp duruyoruz. Şu an plan aşamasında:) Babamıza uyarsa o da gelebilir:) Çünkü biz anne oğul Norveç'i görmeyi çok istiyoruz. 2-3 gün kalıp dönmeye bile razıyız. Booking'ten otel bile araştırdım ama "ne zaman gidiyorsunuz?" dersen, bilemiyorum:))) Yazın başka planlar var ailecek. Eylül'de mesela gitsek şahane olur. Kuzey ışıkları zamanında gitmek lazım ama o kışa denk geliyor sanırım. Orhun'un internette görüştüğü Norveçli bir arkadaşı var, Kuzey ışıklarının fotoğraflarını yollamış o da geçenlerde. Gerçekten harika.

 4. @sezer eser perker Ben de çok görmek istiyorum, beni de götürün. :DDD Siz önden gidip deneyimlerinizi paylaşın, biz de sizden cesaret alıp gidelim ailecek. İnşallah planlarınız hayata geçer kısa zamanda. Fotoğraf ve videoda böyleyse gerçekte nasıldır kim bilir? :)))))

 5. Hemen açıklama getireyim: CISV kampı bizim okula özel bir durum değil. Merkezi İngiltere, Türkiye temsilciliği Bursa`da, 1971 yılından beri. Daha önceleri başka bir okul ile ortak çalışıyorken okulun kapanmasıyla bizim çocukların okuluna geçti. Yani TED okuluna. Ama yanlış anlaşılmasın, tüm Türkiye`ye açık bir kamp. Türkiye kampları da TED okulunda yapılıyor.
  Geçen yıl biz, hafta sonları bir Amerikalı, bir Norveçli iki çocuk almıştık.
  Her yaz gidilecek ülkeler değişebiliyor. Çocukların yaşlarına göre gidecekleri süreli kamplar var. Çok detaylı:)
  Amaç tabii ki ırk, dil, din ayırmaksızın birlik beraberlik aşılamak.
  Programları, oynanan oyunlar, çalışmalar, yaptıkları sporlar…hepsi seçilmiş, çok iyi hazırlanılmış programlar. İncelemek istersen:
  http://www.cisv.org/

  Kaç yaşında kardeşin? Bu yaz için şöyle bir durum oldu: Amerika ve Brezilya için erkek çocuk açığı var. (2002 doğumlu olması lazım)

  Bu sene olmazsa sonbaharda bekleriz:) Okulda hafta sonu kamp yapıp yaz için gidecek çocukları seçiyorlar.

 6. @Semi M.Eller Ben hızlıca bakınca netten bir tek sizin okula özel sandım. :)) Zaten siz söyler söylemez hemen atladım. Gerçekten çok güzel bir uygulama. Bizimki 2001'li. 🙁 Ama küçük gösteriyor. ahahaha. 😀
  Her gün yüzmeye giden uyumlu bir çocuk ben bizimkilere de söyleyeyim onlar da araştırsınlar gönderelim şu çocuğu. Antalya vs. kampa gidiyorlar gerçi ama farklı deneyimler de iyidir. :))

  Teşekkür ederim bilgilendirme için. ;))

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here