Ana sayfa Film Bir Uçak Dolusu Yolcu ve “Non-Stop” Aksiyon

Bir Uçak Dolusu Yolcu ve “Non-Stop” Aksiyon

849
2

Non-Stop, transatlantik bir uçuşta yaşanan gerilim dolu bir aksiyon filmi.

Non-Stop


Aslında film seyretmek için Beyoğlu’nu tercih etmişken, bu film için biraz da benim baskım sonucu Beyoğlu’ndaki sinemadan çıkıp, Cevahir’e gittiğimizi dipnot olarak belirtmiş olayım. 

Non-Stop filminin kısaca konusu; transatlantik bir uçuş yolculuğunda hava polisi Bill Marks‘ın (Liam Neeson) telefonuna gelen bir mesajda belirtilen hesaba 150 milyon dolar yatırılmazsa her 20 dakikada bir uçaktaki birinin öleceği yazmaktadır. Bunun üzerine hava polisimiz Bill uçağın içinde hangi yolcunun bu mesajları attığını bulmaya çalışır.
Filmi seyrederken teknolojinin ne kadar ilerlediğine tanık olacaksınız. Şöyle ki; filmin ana olayı telefon mesajlarına dayandığından perdede sıklıkla telefona gelen ve giden mesajlar görülüyor. Buraya kadar her şey normal. Ancak Liam Neeson‘ın telefonuna gelen Türkçe mesaja yine Türkçe yanıt verdiğini görünce salondaki herkes şok olup kahkaha atsa da bir müddet sonra duruma alıştık diyebilirim. Film boyunca tüm mesajlar yine Türkçe olarak yer almaya devam ediyor.
Non-Stop Nate Parker and Julianne Moore
Liam Neeson yine bildiğiniz adam, eksik fazla bir şey yok. Ama bu tarz filmlere yakıştırıyorum ben kendisini. Neeson’dan sonra filmde öne çıkan bir diğer isim ise Julianne Moore. Moore bildiğiniz gibi bu yıl çok tartışılmış olsa da Türkiye’nin tanıtım yüzü seçildi. İkisi birlikte güzel bir ikili olmuşlar diye düşünüyorum. Başka filmlerde de görmek isteriz bu ikiliyi doğrusu. 2014 Akademi Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar‘ını kazanan Lupita Nyong’o da bu filmde var ama olsa da olurmuş. Zira toplasanız iki-üç cümle ya ediyor ya etmiyor. 
Aslında senaryo fena değil, film de iyiydi ama daha iyi düşünülmüş bir sonu da hak etmiyor değildi doğrusu. Yani filmin sonu bende biraz hayal kırıklığı yarattı açıkçası. Gerçi filmi seyreden herkesin gönlünde yatan bir suçlu profili olacak mutlaka. Hâl böyle olunca seyirciyi tamamen tatmin etmek de zorlaşıyor tabii. Biz seyrederken yalnız seyahat eden küçük kızdan bile şüphelendik düşünün.
Uçak içinde yaşanan gerilimi yüksek filmleri seviyorsanız Non-Stop tam size göre diyebilirim.

Non-Stop IMDb Puanı: 7.3 Benim Puanım: 7.5 / 21.03.2014

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here