Ana sayfa Uncategorized Ne Umdun, Ne Buldun? 3

Ne Umdun, Ne Buldun? 3

137
12
Ne Umdun Ne Buldun köşemize bu hafta az da olsa malzeme çıktı.
Bakalım kimler gelmiş, kimler gitmiş. 
“facebook ayten gülay photos”: Google sana neden Ayten Gülay‘ın resimlerini göstersin? Gir Facebook’a oradan bak. Hem sen buraya nasıl geldin arkadaşım! Bu hanım kimmiş diye Facebook’tan baktım. Seksi resimleri olan bir bayan çıktı diyelim siz gerisini anlayın.
“yalnızlık korkusu karikatür hali”: Yalnızlık Allah’a mahsus kardeş. Ama anladığım kadarıyla sen yalnız birisin ve bu durumdan hiç memnun değilsin. Korkuyorsun itiraf et. Ama korkunun da ecele faydası olmadığını biliyorsun. Biraz yüzün gülsün istedin. Bu korkunu unutmak istedin ve hem korkunla yüzleşip hem de kahkaha atmak istedin… Daha fazla saçmalayamayacağım. Yalnızlık korkusu -i hali, -e hali, -de hali, -den hali. Birde yalın hali var. Ama karikatür hali yok üzgünüm. Next!
“evim.az”: Böyle bir site var mı diye kontrol ettim. Gerçekten varmış ve ev alım satım sitesiymiş. Sen bahtsız bedevi, beni iyi dinle. Üstte bir boşluk var, oraya evim.az yaz zaten direkt oraya gidersin. Kafan o kadar karışmış ve bir dünya olmuş olmalı ki evim.az kelimelerini Google’a yazdıktan sonra bu bloga denk gelebildin. Sarhoşken internete girmeyi yasaklıyorum sana.
“aritmetik iyi kuşlar pekiyi iç yapı dış yapı özellikleri”: “Fenerbahçe’nin sarı lacivert başkentin Ankara’nın bembeyazlı senfonisini Mehmet Okur’un mavi beyaz moruyla döneceğiz. Bizden ayrılmayın.” diyen Mehmet Ali Birand‘a rakip çıktı. Birbirinizi tanısanız kesin çok iyi anlaşırsınız.

“bitki ve hayvan sevgimizi anlatan poster”: Bu sevgi öyle bir sevgi ki, o kadar büyük ve yüce ki, hiçbir poster onu anlatmaya yetmez. “Bana mutluluğun resmini çizebilir misin Abidin?” demişti Nazım Hikmet Abidin Dino‘ya. Ben de sana soruyorum ey şaşkın ziyaretçi. Bana bitki ve hayvan sevgimizi anlatan posteri yapabilir misin? Söyle yapabilir misin?
Not: Artık “şiyirler” aramızda değil. Artık hatıralarımızda yaşayacak. 
Seni özleyeceğiz şiyirler…

12 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here