Ana sayfa Uncategorized Ne Umdun, Ne Buldun? 2

Ne Umdun, Ne Buldun? 2

123
15
“Ne Umdun, Ne Buldun?” köşesinin ikincisi ile karşınızdayız. Yaratıcı yurdum insanının sayesinde buradan bize daha çok ekmek çıkar. Bakalım ne ummuşlar, ne bulmuşlar?

“ağlayan vampir”: Bu kadar vampir romanı, filmi, dizisi vs. olursa genç bünyelerin devreleri yanar tabi. Vampir bitti bir de ağlayanı çıktı başımıza. Ağlayan vampir görmeye hiç dayanamam zaten ben, gördüğüm yerde açarım hemen muslukları. Ühüü.. 🙁 Hayır aslında garip olan senin ağlayan vampiri araman değil, onu ararken buraya nasıl geldin o merak konusu. Ha bir de, vampirler ağlamaz sil gözyaşınııı…
“6.sınıf matematik proje örnekleri açılarla ilgili dergi yapan çocuklar”: Yavrucuğum bu upuzun şeyi yazacağına, bir iki cümle daha fazla yazsaydın zaten projen tamamlanacakmış. Bu kadar kelimelik arama mı olur? 6.sınıfa gelmişsin, kendi ödevini kendin yap bir zahmet, internetten aramayıver. Sen bu kafayla üniversite bitirme tezini de Google’dan yazarsın Allah bilir. Cık cık cık, hiç yakıştıramadım..
“ben pazarları sevmem”: Google’ı dertleşme aracı olarak kullananların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ahanda bir başkası. Sevmiyorsan sevme arkadaşım niye Google’a söylüyorsun bu durumunu. Ben gidip diyor muyum ben onu sevmem bunu sevmem diye.
“derinin içindeki ben”: Bunu aratan arkadaş kesin “İçinde Yaşadığım Deri” filmi ile bilgi bulma peşindeymiş ancak kafası güzelken aratmış olacak ki her şeyi birbirine karıştırmış. Derinin içindeki ben nasıl bir fantezidir? Zaten derinin içinde değil miyiz hepimiz?
“atatürkşiirleri kısa”: Kısa olsun bizim olsun. Uğraşamaz o öyle uzun şiirlerle. Sanırsın Tekel Bayi’ne girmiş de “Bir Kısa Marlboro lütfen?” diyor. Tüh sana. Uzun bir şiir bul ezberle de sınıfta havan olsun.
“nasil kuslar erkek anlatiyor”: Pardon, ben var sizi anlamamak, siz var Türkçe konuşmak? Duj ister sen ekstra 100 dolar verecek. Kuş, erkek, anlatmak….
“şiyirler”: Sen hala mı gelip gidiyorsun buraya? Yasak kardeşim sana burası. Yok burada şiyir miyir. 

Eğer siz de uslu bir çocuk olursanız bir gün blogumun derinliklerinde şiyirleri görebilirsiniz…

15 YORUMLAR

 1. Hah haa, öldüm yine.
  Yine gelmiş şiyir meraklısı arkadaş haa. :DD
  Hay Allah'ım yaa, bak İçinde Yaşadığım Deri'yi arasa bende bulurdu. Yanlış adres yine. :p

  Arayanlar elden ayrı da, senin yorumların da süper.

  • Şiyir meraklısı dadanmış buraya belli. 😀
   İçinde Yaşadığım Deri bende de var ama araması yanlış. 😀

   Teşekkürler yorumunuz için. 😉

 2. Pazarları sevmeyen tek kişi olmadığımın kanıtı. Ama yanlış anlaşılmasın, o kişi ben değilim. 😀
  Ve biz vampirleri de ağlatırız bu ülkede. Vuralım hançeri de bitsin bu zulüm. 🙂
  Bana gelenler yine ucundan kıyısından yazdıklarımla alakalı. Seninkiler baya uçuk.
  Aramada son nokta:nasil kuslar erkek anlatiyor.

 3. Ahaha :)) süper şeyler çıkmış. Hadi zavallım google'a yazdın ne diye buraya düşüyorsun değil mi ama. Nasıl başarıyorlar bilmiyorum 🙂

 4. Hepsi birbirinden bomba yine 🙂
  Nasıl kuşlar erkek anlatıyormuş ben de merak ettim, erkekleri kuşlar mı çözmüş sonunda, ben de aratayım bir :p 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here