Ana sayfa Uncategorized Ne Umdun, Ne Buldun? 1

Ne Umdun, Ne Buldun? 1

202
24
Durdum durdum, yazmayacağım dedim ama artık dayanamadım yazıyorum.
Bundan sonra siteme hangi kelimeler aratılarak gelindiğini “Ne Umdun, Ne Buldun?” başlığı altında paylaşacağım. Diğer bloglarda da buna benzer yazılar görmüştüm ve ilgiyle okumuştum. Siz de, sizin blogunuza insanların hangi kelimeleri aratarak geldiğini yazın neşemiz bol olsun.
“şiyirler”: Şiyir derken? Şiir mi demek istemiştin yoksa? Yoo dostum yoo bu yaşına geldin ama kırk yıllık “şiir”i “şiyir” olarak biliyor olamazsın. Yoksa, yoksaa… Neyse boşver bitkisel hayata devam.
“müstehcen şiirler”: Müstehcen şiir de neymiş, bir yaşıma daha girdim. +18 mi yoksa? Erotik içerikli yazılar var tamam da şiir de mi varmış? Taş yağar taş alimallah!
“ödev 5.sınıf trafik performans ödevi”: Bunu aratan kesin çocuğunun ödevini yapmaya uğraşan bir velidir. Üzülerek söylüyorum ki bu blogdan size ekmek çıkmaz, bir ilerde ödev sitesi var bir de oraya sorun, belki orada size yardım edecek birileri vardır.
“Allah diyen hayvanlar”: Vuu, bugün Allah diyen hayvan, yarın akşam ezanını da okur. Algıda seçicilik denilen bir olay var. Şöyle ki bir konuya ne kadar kafanı takarsan etrafında o konuyla ilgili o kadar çok şey görürsün. Misal, yeni bir araba alan kişinin trafikte karşısına sürekli yeni aldığı arabanın aynısı çıkar ya da yeni öğrenilen yabancı dilde bir kelimeye ummadığınız yerlerde sıklıkla rastlamaya başlarsınız. Bu da onun gibi bir şey olsa gerek. Geçen bizim kuşlar da “blog blog” diye ötüyordu. Her şey bir yana, Allah diyen hayvanlar ne arar la benolmeden.blogspot.com’da.

“arkadaşların büyüdü sen niye büyümedin karikatür”: Bu kadar uzun bir şeyi üşenmeyip nasıl yazdın bravo valla! Ben de üşenmedim merak ettim neymiş bu karikatür diye, aradım lakin hiçbir şey bulamadım. 
“teyze olmak zor”: Evet zor. Ahaha! Ben nereden bileceğim zor mu değil mi. Burada arama yapan kişi belli ki teyzelik makamından oldukça bunalmış ve Google’a dert yanıyor: “Teyze olmak zor be Google, ben içmeyeyim de kim içsin!”

Bunları aratıp benim bloguma yolu düşen herkese hoş geldiniz diyorum.
Pardon “şiyirler”i aratan kişi, sen hariç!


24 YORUMLAR

 1. 🙂 güzel bir düşünce olmuş kesinlikle eğlenerek okudum. Senin uzun dediğin arama var ya inan dizideki 1 dakikalık repliğin tamamını aratanlar var kendi bloğuma gelenlerden biliyorum

 2. Hahahaha 😀 Sabah sabah iyi güldüm. Harika yaa. 😀 Ben de arada aratılan kelimelere bakıyorum ama henüz böyle enteresan şeylerle karşılaşmadım. 😀 Senin bloga yolu düşenler cidden ilginçmiş. 😛 😀

 3. Çok komikler 🙂
  karikatürde yazan diyalogtan aklında kalanları yazmış heralde, çok alem 🙂
  müstehcen şiir ve şiyir; gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
  ödevi artık anne-babalar yapıyor ne yazık, oysa çocuk arasa daha çabuk bulur
  her biri bombaymış :))
  nasıl bakılıyor ki buna? ben de merak ettim şimdi.

 4. Hah haa, bu konuya ait yazıları severek okuyorum seninki de ayrı bir enteresanlığa sahipmiş.

  Adam google'ı biliyor ama "şiyir" diyebiliyor.
  Teyzelik de zor hakikaten, bende arasa söylerdim ben valla, uğraşmazdı. 😀

 5. ALLAH iyiliğinizi versin emi, güldürdünüz beni. Şiyir ve Müstehcen Şiir aramasına çok güldüm. Ne beyinler var ALLAH'ım :)))))))))))) bende yakın bir zamanda hangi kelimelerle aratıldığımı konu eden bir post hazırlayacağım. Verdiğiniz fikir için teşekkürler.

 6. ben de bazı bazı bakıyorum, çok acayip şeyler görüyorum, şu teyze olmanın zorlugunu yasayan kişi bana da uğramış galiba hahahahaha:D

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here