Ana sayfa Uncategorized Mutlu Eller – Mutlu Hayvanlar

Mutlu Eller – Mutlu Hayvanlar

193
6

Hatırlarsanız evcil hayvanlarınızın fotoğraflarını göndermenizi istemiştim. Sema (Hanım), blogger adıyla Semi M.Eller söz verdiği gibi kısa bir sürede fotoğrafları ve aşağıdaki yazıyı gönderdi. Ben bu aralar uyuşuk olduğum ve içimden hiçbir şey yapmak gelmediği için yayımlayamadım. Kendisinden çok özür diliyorum.

“Kedimiz Muddel bir sokak kedisi. Aslında kardeşi ile birlikte geldiler bize ama kardeşi bir süre sonra kayboldu 🙁 Her kedi gibi keyfine son derece düşkün. İstediği zaman dünyanın en yılışık varlığı olabiliyor 🙂 Zaman zaman başını derde sokan bir kişilik. İki sene önce bir gün dışarıda beyaza bulanmış! Üzerinde kurumuş kıpırdayamıyordu. Doğru veterinere götürdüm. İnşaatlardan birinde kirece düşmüş. Epey bir işlemden geçti. Yıkandı, kireç vücudunun bazı bölgelerini yakmıştı, oralara kremler sürüldü. Bir süre rahat yürüyemedi. Başka bir zaman topallıyordu, röntgen çekildi. İncinmiş. Hikayeleri bitmez :))


Eve kedi-köpek almak isteyenlere tavsiyem olsun. Onları evin bir üyesi olarak görebilecekseniz edinin. Başka türlü size de eziyet, hayvana da eziyet. Sadece “çok seviyorum” demekle olmuyor. İlgi istiyorlar, zaman istiyorlar, bakım istiyorlar. Ve kimseye küçük ya da büyük hayvan hediye etmeyin. Pet Shop`lardan alacağınıza hayvan barınaklarından ya da bunun ticaretini yapmayan veterinerlerden alın. 


Akvaryuma gelince…Anlatacak çok fazla bir şey yok. İçindeki bitkiler, otlar, mideye kabukları her şey doğal. Eskiye göre akvaryum bakmak biraz daha kolay. Filtreler daha iyi, tatile gidince de problem değil. Otomatik yemleme var, tabletler var vs.”

Sema Hanım’a tekrar çok teşekkür ediyorum. Kendisi gerçek bir hayvansever. Herkesin örnek alması dileğiyle…

6 YORUMLAR

 1. 5 gündür sizden yeni post bekliyordum, sonunda geldi. Ben genelde bir bloggerı takip etmeye başladığımda,blogger blog hayatına son veriyor, korktum sizi de kaybediyoruz diye 😀

 2. Semi'yi her zaman zevkle takip etmişimdir. Doğa düşkünlüğünün yanında hayvan severlik de beklediğim bir özelliğiydi. Biz de eve kedi almak istiyoruz. Ama küçük oğlumun alerjik astım olması bizi engelliyor ne yazık ki. Balıklarımız vardı ama ne yazık ki bakmayı beceremedik. Şimdilik biz evde NetGeoWild ile yetiniyoruz:))

 3. Çok haklı söylemiş. Seviyorum, aman canım cicim, demekle olmuyor cidden. Bazen insan o küçük muhabbet kuşuna bile vakit ayıramıyor. Ki o kafeste, durduğu yerde duruyor. Bir kedi yada köpeği ilgisiz bırakmak ona daha çok eziyet bence.

 4. Çok güzel toparlamışsın hepsini. Şaşırdım!
  Kendine haksızlık etme, yazmak için geç kalmadın. Kaldı ki yazmayabilirdin de:)
  Çok teşekkürler:) Ayrı bir teşekkür de beni hayvansever ilan ettiğin için. Öyle miyim gerçekten bilmiyorum. "Dünya hepimizin", bu düşünceyi ilke edinen herkes hayvansever olabilir.

 5. @Gündelik Sehpası Ben de kendimden bekliyorum ama içimden hiçbir şey yazmak ya da paylaşmak gelmiyor bu aralar. Siz yazın biz okuyalım. :))

  @Esra Atesakin Nat Geo Wld bence gayet yeterli. Ekstra bir hayvana gerek yok. 😀 Hayvan bakmak gerçekten zor iş, evde bakılmasa da uzaktan sevmek de yeter bana göre. Arada sokak kedilerini sevin yeter. :))

  @Uyuşuk Hayalperest Kardeşim o yüzden çok istemesine karşın eve köpek almıyoruz. Neden? Çünkü ona gereken ilgiyi gösteremeyeceğimiz aşikâr. Dediğiniz gibi evdeki kuşa bile ilgi gösterip göstermediğimiz belli değil…

  @Semi M.Eller Sizin emeğinizin eseri hepsi, ben sadece yayımlamakla yetindim. Tekrar kusura bakmayın…

  Hayvansever, bakar, saygı, ilgi gösterir vs. bir ton şey yazmam lazımdı aslında. Hayvansever deyip kestirip attım. 🙂 Dünya hepimizin gerçekten ama anlayana…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here