Ana sayfa Animasyon Sevimli Canavarlar Üniversitesi İkinci Öğretim

Sevimli Canavarlar Üniversitesi İkinci Öğretim

425
0
Monsters University (Sevimli Canavarlar Üniversitesi) filminde ilk filmdeki (Monsters, Inc.) kahramanlarımız Mike ve Sullivan‘ın üniversite zamanları ve nasıl bu kadar iyi dost oldukları anlatılıyor.
Canavarlar Üniversitesi


Aslında Mike ve Sullivan‘ın ilişkisi başlarda ilk filmde gördüğümüz gibi değilmiş, yani aralarında hiç de iyi bir arkadaşlık yokmuş. Ancak anlaşılan en büyük aşklar nefretle başlar sözü bu filmde de kanıtlanmış durumda.
Monsters University filmini kardeşimle seyrettik. Filmleri kardeşimle beraber izleyince o anda filmde altttan alta verilen mesajları ben de sözlü olarak ona söylüyorum:
-“Bak gördün mü pes etmedi.”
-“Neymiş çok çalışmak gerekiyormuş.”
Kendisi de “He abi he” ya da “Abi bir sus da filmi seyredelim” diyerek beni can kulağıyla dinlediğini ve onayladığını gösteriyor sağ olsun. 
Bu filmde de aslında ne olursa olsun pes etmemenin ve takım çalışmasının ne kadar önemli olduğu çok güzel işlenmiş. Aslında dışarıdan bakıldığında güçlü görünmeyen kişilerin diğer kişilerden daha farklı ve üstün özellikleri olduğu vurgulanmış.

Canavarlar Üniversitesi


İlk film Monsters, Inc.‘ten daha fazla keyif aldığım Monsters University‘yi tavsiye ediyorum. Bu arada söylemeden geçmeyeyim, IMDb ile hemfikir olduğumuz ve aynı puanı verdiğimiz nadir filmlerden biri kendisi.
Monsters University / IMDb Puanı: 7.5 Benim Puanım: 7.5 / 24.02.2014

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here