Ana sayfa Uncategorized Mim Değil GBT (Genel Bilgi Taraması) Mübarek

Mim Değil GBT (Genel Bilgi Taraması) Mübarek

146
23
Blog dünyasına adım attığımdan beri bloglar arası, ilk başlarda anlam veremediğim daha doğrusu hala bir anlam veremediğim bir ton mim dolaşıyor. Ne yazık ki, daha doğrusu şükür ki bana bu mim işleri çok seyrek uğruyor. Yapılan mimleri açıp okuduğumda ise mimlenen kişiler arasında kendi ismimi görmemek için neredeyse kırk takla atıyorum. İlk başlarda ben de zırt pırt mimleniyordum ancak insanlar baktılar ki benim tarafımdan bu mimler zorla ve istemsiz cevaplanıyor, işte o zaman beni mimlemeyi kestiler. Resmen dışlandım arkadaş! Neden beni mimlemiyorsunuz? Ahahaha. Yok yok böyle devam. İşin kötüsü yavaş yavaş acaba bende mi sorun var diye düşünmeye başladım. Zira en güvendiğim ve hayatta bu soruları cevaplamaz dediklerim bile paşa paşa abuk sabuk sorulara saçma sapan cevaplar veriyorlar. Buna rağmen ben yine de adam akıllı sorular gelene kadar direnmeye devam edeceğim.
Bu mim soruları da benden olsun:

* Sinirlenince ne yaparsın? En sinir olduğun şeylerin sondan ikincisi nedir? Sinir nedir? Si?
* En sevdiğin renk? Beyninin rengi ne? Ruhunun rengi ne? Sen ne renksin? Bu rengi 8 kişiye gönder.
* Issız bir adaya düşsen yanına alacağın 89 şey nedir? Issız adaya düşsen bu hangi ada olur? Ada nedir? Adalardan yar en son ne zaman geldi? Büyükada’ya hiç gittin mi?
* En sevdiğin 9 şey nedir? Seven sevdiğini sana söylesene seveni daha çok sever misin? Seveni arıyorum bilen söylesin…
* Tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan çıkar? Çok okuyan mı çok gezen mi bilir?
* Emekli misin? Sigortan var mı? Evin, araban, çocuğun var mı? Pardon bunlar evlenirken soruluyordu.
* Korkuların var mı? En sevdiğin film, araba, kitap? Yemek olsan ne olurdun? İnsan mısın, hayvan mısın? 
* Tanrı istemezse yaprak düşer mi? Ağaç olsan hangi ağaç olurdun? Tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmeli mi yurdumda?
* Kimseye söylemediğin, anandan-babandan, en yakın dostundan bile sakladığın sırların var mı? Varsa birkaç tane söyler misin? Söyle ne olacak yabancı mı var burada!
* İnternette genelde ne yaparsın? Açık saçık sitelere girmiyorsun umarım!
* 5 blogger seç 2’sini bırak 3’ünden turşu yap.
Bir de “blog ödülü” diye bir şey çıkartmışlar. Bilen bilir Avrupa’da elinizi sallasanız müzeye çarpar. Yani adamlar her bir şeyin müzesini açmışlar. Çanta müzesi, kalem müzesi, cart müzesi curt müzesi. Seks müzesi bile var! Bloglar arası dolaşan ödüller de bu müzelere benziyor. Çok yönlü blog ödülü, sevimli blog ödülü, yengemin karısının amcasının kuzeninin ödülü, sağ ayağımın ödülü, sol ayağımın ödülü, süper blog ödülü, yandan yemiş blog ödülü ve daha bunun gibi bir ton başka ödül. Bu ödülleri de herkes birbirine dağıtmaktan hiç çekinmiyor. Benim bildiğim ödül bir kişiye verilir ya neyse…
Efendim, bu mimleri afiyetle ve büyük bir zevkle yapanlar bana kızarlarsa kızsınlar. Mimleri yapmaya devam etsinler ama abartmasınlar, her önlerine gelen mimi de yanıtlamasınlar.

23 YORUMLAR

 1. Ben seviyorum mim yanıtlamayı.
  Yazacak bir şey bulamadığımda mim cevaplamış oluyorum en azından.
  Bir de, yapamam ki öyle ben. Beni dahil etmişlerse katılırım. Yoksa -ne bileyim, bir tuhaf hissediyorum kendimi.

 2. Saçma değil, çok doğru.
  Seçemiyorsun da aralarından, düşündüm bir ara ben de cevaplamamayı, böyle giderse sanırım öyle olacak.
  Hem düşündürücü hem güldürücü, güzeldi. 😉

 3. Şu yazıyı 3 ay önce görsem neden canım ne var, mim iyidir, eğlencelidir diye savunurdum ama meğer taze blogger hevesindenmiş, şu an aynen beni mimleyecekler diye korkuyorum. Çünkü sorular kaliteli değil, ortaokul anket soruları, şöyle ilginç, dur bakalım ne cevap vermiş diye merak edilecek sorular yok, öylesini gene seve seve cevaplarım.
  Ama dürüstlük esas, belirttikten sonra mimlemezler olur biter.

 4. 😀 İşin garibi, işte mim soruları kısmına kadar okudum ve cidden ciddi sorular hazırladığını düşündüm. Sorular hayal kırıklığı değil, şaşkınlık. 🙂
  Amma bıkmışsın dedirtti.
  Ve başlığı görünce "Allah Allah, mim mi cevaplamış Güven T. .." dedim.
  Lafı uzatmıyım, ben işin saçmalığını düşünmüyorum. Yada bana gelenler, bana çok saçma gelmiyor, bilmiyorum. 😀
  İleride ne olur bilinmez…
  Ama sorular süper. Hele sonuncu. 😀 😀

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here