Ana sayfa Yazılar Mektup Almak İsteyen Var mı?

Mektup Almak İsteyen Var mı?

445
5

Mektup konusuna bu aralar takmış durumdayım. Hayatımda ilk kez mektup yazıp, Büyük Postane’den gönderdiğimden bir önceki yazımda bahsetmiştim. Aslında fazlasıyla basit bir iş gibi gözüküyor ama belki sizin de içinizde benim gibi hayatında hiç mektup yazmamış kimseler vardır. İlk kez mektup yazıp ve ilk sefer için 8 kişiye ayrı ayrı farklı şeyler yazınca insan nedense herkese mektup yazıp göndermek istiyor. Aslında bu yazıyı da “Mektup almak isteyen başka kimse var mı?” onu öğrenmek için yazdım.

Sosyal medyada mektup yazdığımı paylaştıktan sonra kendilerine de mektup yazmamı isteyen birçok kişi oldu. Bu devirde hâlâ mektup yazıp, almak isteyenlerin olduğunu bilmek sevindirici tabii. Mektuplarla birlikte pullar da öne çıktı haliyle. Mutlu Eller blog’unun sahibi Semi de önceden yazdığı bir yazıyı hatırlattı bana. Pul koleksiyonu olduğunu bildiğim nadir insanlardan kendisi. Yazısında PTT‘nin https://www.filateli.gov.tr adresinden de bahsetmiş. Bu adresten pul, posta kartı, zarf gibi birçok şeyi sipariş etme imkânınız bulunuyor, aklınızda olsun derim.

Gelelim bu yazının ana konusuna…

Eğer siz de mektup almak istiyorsanız eğer benolmeden@gmail.com adresine Ad, SoyadAdres bilgilerinizi ve “En büyük hayalinizin nedir?” sorusunun yanıtını yazıp gönderebilirsiniz. Bilgilerini gönderen kişilere en kısa zamanda mektuplarını yazıp göndereceğimi söylemiş olayım. Hayalinizi sorma nedenim ise mektuba yazacağım şeyleri seçmemde bana fazlasıyla yardımcı olacak olması.

5 YORUMLAR

  1. Hafta sonunu atlatayım ilk işim sana mail atmak. Ben de senin yazından sonra yıllardır ertelediğim postcrossing üyeliğini yaptım. Nasıl yetişeceksem bilmiyorum artık:) Hadi bak vesile oldun güzel şeylere, teşekkürler:)

    • Çok kişiden geldi beklemiyordum bu kadar. :DD Bekliyorum zaten anca yazarım ahahah. 😀 Postcrossing'i hatırlattığın iyi oldu ben de üye olayım. ;))

  2. Para yetişmiyor valla 🙂 Ben postcrossing yapıyorum 7 aydır. Birkaç haftadır mektup arkadaşlığına sardım. Malezya’dan iki penpal buldum onlara yazdım. Yazılacak birkaç tane daha var. Gerçekten eğlenceli. Ve posta kutusunu açtığında kart ve mektup görmek gerçekten mutluluk kaynağı 🙂 Hatta ben postcrossing’le ilgili yazıma posta kutusundaki mutluluk başlığı atmıştım 😀

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here