Ana sayfa Uncategorized Kıvanç Tatlıtuğ İstanbul Kültür Üniversitesi’nde

Kıvanç Tatlıtuğ İstanbul Kültür Üniversitesi’nde

1466
7
Visualist 2012 Uluslarası Görsel Kültür Kongresi için eski okulum İstanbul Kültür Üniversitesi’ne gitmiştim. Ancak o gün bir başka etkinlik daha vardı. Bir gün sonra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması nedeniyle düzenlenen “Kadına Karşı Şiddete Ben de Hayır Diyorum” kampanyasına destek için aynı okulun öğrencisi de olan Kıvanç Tatlıtuğ ve Ayşe Kulin gelmişti. 

Salon Kıvanç Tatlıtuğ’u görebilmek için çırpınanlarla doluydu. Biz de meraktan, kongredeki sunumlarda ara verilince büyük konferans salonuna geçtik. Bu arada Uluslararası Kongre için ufak salon ayrılmışken, Kıvanç için en büyük salon ayrılmıştı. Kendisi bir de Unicef İyi Niyet Elçisi‘ymiş. Neyse. Çıkıp, küçük bir konuşma da yaptı. Ancak kimse kusura bakmasın, sokaktan kimi çevirsen o konuşmanın on misli daha iyisini yapardı. Yakışıklılığına lafım yok lakin bana biraz bilgi ve kültür yönünden eksik gibi geliyor kendisi. Böyle düşünmeyenler de olabilir saygı duyarım.

Törenin sunucusu Vatan Şaşmaz bir başka konuşmacıyı sunmadan önce, bir anda önümüzdeki bir kız öğrenci ayağa fırlayıp “Bu toplantı meşru değildir, yapılamaz. Türkiye’de birçok kadın tecavüze uğruyor. Bunun sorumlusu AKP hükümetidir.” gibilerinden laflar etti. Biz ne oluyor demeye kalmadan sağdan ve sodan üç dört kişi daha ayağa kalkıp kıza katıldılar. Ancak bilindik karga tulumba dışarı çıkartılma görüntüleri burada yaşanmadı. Çünkü gelmesi beklenen  Bakan Fatma Şahin törene katılmamıştı. Protesto eden öğrenciler salondan çıktıktan sonra Vatan Şaşmaz sıradaki konuşmacı olan Bakan Yardımcısı’nın ismini anons etti ve anonsla birlikte salon boşalmaya başladı. Biz de yarım kalan kongremize devam ettik.

7 YORUMLAR

  1. Kıvanç Tatlıtuğ'u beğenmiyorum. Oyunculuğuna diyecek lafım yok, hakikaten kendisini bu konuda çok geliştirdi. Birçok 'Oyuncu' geçinen insandan çok daha olduğu kesin. Ama yakışıklı bulmuyorum, bayanların ayıla bayıla "Kıvaaanç!" deyip, çığlık atmalarını anlamsız buluyorum. Kıvanç Tatlıtuğ'un ilkokul mezunu olduğu söyleniyordu. Asılsız mı yani o haberler? Ben de "Nasıl ilkokul mezunu olur ya?" demiştim de, aynı okuldan mı mezunsunuz?

    • Ben Kültür Üni.'de 2 yıl H.i. ve Reklamcılık okudum daha sonra Marmara Üni. H.İ. ve Tanıtım bitirdim 4 yıllık. O ise hala Kültür Üni.'deki 4 yıllık bölümüne devam edip etmeme peşinde.. :)))

  2. İyi oyuncumu emin değilim ama pek çok insana göre yakışıklı. Konuşmasını izledim şimdi. Ne bekliyorduk ki yani? Jean Reno benim yakışıklım odur 🙂

    • Sadece yakışıklı olduğu için birçok insan tarafından saygı gösterilmesine ve el üstünde tutulmasına itirazım var benim. Konuşması da bana göre vasattı. Genel bir değerlendirme yaptım ben. Yoksa bu ülkede demokrasi var herkes istediğini düşünebilir. Pardon demokrasi yok. :DDD

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here