Ana sayfa Uncategorized Kurtuluş Son Durak / 5.5

Kurtuluş Son Durak / 5.5

152
8
Kurtuluş Son Durak filmine uzun zamandır gitmek istiyordum. Nihayet bugün gitmek kısmetmiş. İlk seans olmasına rağmen salon çok boş değildi. Bu Türk sinemasının geleceği açısından iyi bir şey. Çünkü seyircinin filmlere sahip çıktığının en büyük göstergesi. Filme gelecek olursak, ben filmi ne beğendim ne beğenmedim. Arada kaldım diyebiliriz. Ben normalde film çok kötü olsa bile oturur sonuna kadar izlerim. Yani filmin yarısında çıkıp gidenlerden değilim. Bir kere merak ederim sonra ne olacak acaba diye. Ancak bu sefer bu film beni yordu ve hayatımda nadir olan anlardan biri oldu. Filmin ilk yarısından sonra çıkmak istedim. Yarı olduğunda arkamda oturan çiftin konuşmasına kulak misafiri oldum: “Hani çok komik filmdi,  bunun komedisi nerede?” Demek ki yalnız değildim, bende bir sorun yoktu. Komik olan sahneler bile hızlı hızlı geçiştirilmiş gibi geldi.
Film biraz yavaş ilerliyor. Başrol oyuncularından Belçim Bilgin tam bir felaket. Sevemedim gitti o kadını. Yapmacık oynuyor sanki, başka iş yapsın yol yakınken. Demet Akbağ, Asuman Dabak gibi çok beğendiğim isimler de filmi kurtarmaya yetmemiş. Belçim Bilgin’e o kadar yoğunlaşılmış ki, diğer oyuncular gölgede kalmış. Filmde gülmedim, gülümsedim. Beğenmek için çok uğraştım ama ne yazık ki beğenemedim seni Kurtuluş Son Durak. Nihal Yalçın da beni hayal kırıklığına uğrattı. Filmde kadınlar üç adam öldürmesine rağmen sadece Belçim Bilgin hapse girdi (Oraya da hapis denirse tabi). Üç kurşunla sevgilisini vuran Nihal Yalçın filmin sonunda Saba Tümer‘e konuktu ve hiçbir şey olmamış gibi şarkı söylüyordu. Film kara komedi ama bana biraz fazla geldi.
Herkes tarafından övülen, çok komik çok komik diye pohpohlanan film tam bir fiyaskoydu. Gene de bana bakmayın, siz gidin kendiniz karar verin iyi mi kötü mü. Çünkü Türk sinemasının desteğimize ihtiyacı var.

Kurtuluş Son Durak, IMDb Puanı: 6.8/10 Benim Puanım 5.5/10

8 YORUMLAR

 1. Belçim Bilgin'i ben de sevemedim nedense, sırf bu yüzden o filme gitmedim inanır mısın ?
  Senin yorumunu okuyunca da izlemekten vaz geçtim, izleyen bir klaça arkadaşım da beğenmemiş.
  Sağol tanıtım için …

  • Bir şey değil ama siz yine de gidin belki seversiniz. 🙂 Çünkü arkadaşlarımın bana gitme dediği filmleri sonradan seyrettiğimde beğenebiliyorum. Sadece şöyle söyleyebilirim bu film abartıldığı kadar iyi değil.

 2. Öncelikle Merhabalar,

  Filmi izlememe bir arkadaşım vesile oldu.Filmde rol alan Mete Horozoğlu'nun hayranıydı bu yüzden filme gitmeyi çok istiyordu.Ben de eşlik ettim.
  Film hakkında hiç bir bilgim yoktu.Oyuncular arasında Demet Akbağ olduğunu biliyordum ve sırf bu yüzden güzel olacağına emindim.Film başlayınca Belçim Bilgin'i gördüm ve şok oldum.Henüz bu işte yeni olan birinin bu filmde karşıma çıkıp başrol olacağını,Demet Akbağ,Asuman Dabak gibi usta oyuncuları bile yan rolde bırakacağını asla tahmin edemezdim.

  Film de güldüm,evet.Fakat bana çok gerçek dışı geldi.Adam öldür,felsefe yap sonra hiçbir şey olmamış gibi davran…Sonra yine adam öldür.Pardon da film Kadınlara Yönelik Şiddet'e karşılıkken filmde adamı öldür hiçbir şey olmamış gibi davran mesajı vermek neyin nesi? Bu konuyu çok berbat işlemişler.

  Filmin sonu başlı başına fiyaskoydu! Zaten çok az gördüğümüz Mete Horozoğlu'na filmin sonunda ne olduğunu dahi göstermediler.Filmden çıkınca arkadaşıma,sen olmasan ben bu filme para vermez oturur internetten izlerdim dedim.(Son paramı o filme vermiştim)

  Neyse film hakkında içimi dökecek yer ararken burayı buldum.Çok mu konuştum ne ? :)))

  Sevgiler.

  • Merhaba,

   İçinizi dökmeniz iyi oldu çünkü ben de üzülüyordum acaba filmi neden anlayamadım neden begenemedim diye. Yalnız degilmisim. Film dediğiniz gibi beklenti altıydı. Mete Horozoglu'nu bırakın bircok karakterin sonunun ne olduğu havada kaldı. Bu filmler biraz da insanı Turk filmlerinden Hollywood'a yönlendiriyor. Her ne olursa olsun bunlar istisnadir diyoruz ve filmleri destekliyoruz. Tekrar teşekkürler içinizi döktüğünüz icin. 😉

  • İnternette "Yorumlara denetleme koymamış blogger arkadaşlarımın tatsız yorumlarla karşılaşmasına tanık oldum, çok yakın zamanda. Yani yazınızı yazıp pc nizi kapatıyorsunuz. Tekrar, ne bileyim mesela 3 saat sonra, açtığınızda siz gelene kadar cümle alemin de gördüğü saçma sapan yorumlarla karşılaşıyorsunuz." gibi yorumlar okudum. Çok büyük problem değilse kalmasında mahsur yok bence. 😉

 3. Denetleme tabiiki olmalı 🙂
  Kelime doğrulamanın çok büyük bir katkısı olmuyor :))

  Ayrıca dediğiniz gibi bu tür filmler hem Hollywood'a hem de eski Türk filmlerine yönlendiriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here