Ana sayfa Uncategorized Komşum Totoro / 8.0

Komşum Totoro / 8.0

457
6

“Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler”i izlemeye son sürat devam ediyorum. Bu kez kardeşim de benimle birlikte izlemek isteyince tercihimiz animasyondan yana oldu. Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen ve 1988 yapımı (doğumum şerefine özel olarak hazırlanan :P) Komşum Totoro filmini izledik ve film yine beklenti üstüydü.

Daha önce Hayao Miyazaki‘nin elinden çıkmış 2003 yapımı ve ‘Uzun Metrajlı En İyi Animasyon Film’ Oscar’ı kazanan “Ruhların Kaçışı“nı izlemiştim. Ne yalan söyleyeyim onu daha çok beğenmiştim.

Filmde annelerinin hastalığı dolayısıyla kaldığı hastaneye yakın bir köye baba ve iki kızı taşınıyorlar. Sonra kızlar orman ruhlarıyla tanışıyorlar vs. Çok güzel anlattım değil mi? 🙂

Kızlardan küçük olan tam şımarık, ablası ise yarı şımarık. Baba desen çocukları salıyor sokağa, başlarına bir şey geldi gelmedi umrunda değil. Çocuklar çayır çimende yalın ayak geziyor. Kene yapışacak bir yerlerine haberi yok.

Anneye özellikle sinir oldum. Kadın kadın, sen turp gibisin neren hasta senin? Çık git evine. Çocukların başına senin yüzünden gelmeyen kalmadı. Hasta ayağına ev işinden mi kaçıyorsun nedir?

Baba desen çıplak halde çocuklarla banyoya girdi. Çocuğun, malum yerini görüp bu ne dese ne diyeceksin? 🙂


İşin şakası bir yana, Komşum Totoro’yu mutlakan seyredin.  

Komşum Totoro (My Neighbor Totoro-Tonari no Totoro) IMDb Puanı: 8.2 Benim Puanım: 8.0

(Not: Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler listesine göz atmayı unutmayın.)

6 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here