Ana sayfa Uncategorized Kokulu Çorap

Kokulu Çorap

466
14
Bugün çat kapı ananem geldi. Bize de sürpriz oldu çünkü geleceğinden haberimiz yoktu. Kadıncağız İzmit’ten 12.30‘ta çıkmış anca 16.45‘te bize varabilmişti. Her zaman olduğu gibi, çörek, poğaça, kurabiye ne varsa getirmiş. Bir de her geldiğinde bize hediyeler getirir. Bu sefer de getirmişti. Sevindim ne yalan söyleyeyim. Ancak hediyelerde bir sorun vardı. Sorun derken hediye bana değişik geldi. Hediyenin ne olduğunu söylüyorum şimdi. Hediye “kokulu çorap”tı. Evet kokulu çorap. Bildiğiniz çorap kokuyor. Güzel mi kötü mü kokuyor tam karar veremedim çünkü kokulu çoraba alışkın değilim. Bana çok garip geldi. Satıcı kız da ona hayatta koku yapmaz demiş. Ananem de bana “Oğlum senin ayağın kokar mı?” dedi. Dedim anane kokar tabi niye kokmasın. İşte yazının can alıcı noktası burası. Ayağı kokmayan insan var mıdır? Varsa o kişi insan mıdır?
İşte o çorap. Normal çoraptan hiçbir farkı yok. Sadece kokuyor. 

Benim bildiğim her insanın ayağı bir müddet sonra kokar. Kiminin ki çok, kiminin ki az ancak kokar bildiğiniz. Ayağım kokmuyor diyen insan ben hayatta gaz çıkarmam diyen insandır. Burada önemli olan ayak koktuktan sonra ne yaptığın, kokmasını azaltmak için ne yaptığındır. Yoksa benim ayağım asla kokmaz, küçükken gül suyu kazanına düşmüşüm triplerine girmenin hiçbir alemi yok. Bir de bu kokulu çoraplardan sonra şöyle konuşmalar dönebilir etrafta; “Ayağın mı kokuyor?” “Evet.” “Çok güzelmiş, lavanta mı?” “Hayır, nergis esintili papatya özlü sümbül bozması karanfil.” Yine de ben biraz mesafeliyim bu kokan çoraba. Ancak her ne olursa olsun değişik ve yaratıcı bir buluş.

14 YORUMLAR

  1. Gülümsetti yazınız. Özellikle şuna bayıldım: "Ayağın mı kokuyor?" "Evet." "Çok güzelmiş, lavanta mı?" "Hayır, nergis esintili papatya özlü sümbül bozması karanfil." 🙂

  2. Şimdi benim ayağım kokmuyor desem, insan olmuyormuyum? veya inanmıcakmısınız? 🙂 e kokmuyor gerçekten, belki vücudum o kokuyu üretmiyordur ne bilim 🙂 veya koku almıyorumdur. Bende anlamıyorum ama gerçekten böyle.

  3. İlginç 🙂 Daha önce hiç duymadım ama görürsem hediye olarak alacağım kişiler var 🙂 anneciğinin yüreğine sağlık sayesinde biz bir şeylerin varlığını öğrendik 🙂 O vesile siz vasıta :)))

  4. :)) çok güldüm ya 🙂 kokması lazım, kokacak hatta 🙂

    Kokmuyor işte 🙂 Jotkar güzel söylemiş, kimse bana demedi ayağın kokuyor diye. Pardon dedide, güzel kokuyor dediler 😛 🙂 şaka şaka 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here