Ana sayfa Animasyon Cloudy with a Chance of Meatballs 2 / 6.0

Cloudy with a Chance of Meatballs 2 / 6.0

298
2
Köfte Yağmuru 2 (Cloudy with a Chance of Meatballs 2) filminde Flint Lockwood, ailesi ve arkadaşları yine macera peşinde. İlk filmde Lockwood’un iyi niyetler ve hayallerle icat ettiği, suyu yiyeceğe dönüştüren makinesi başlarına bela olmuş, imha etmek zorunda kalmışlardı. İkinci filmde görüyoruz ki makine tam anlamıyla durmamış ve güçlenerek çalışmasına devam etmiş. Öyle ki, yiyecek-hayvan karışımı yeni bir tür ortaya çıkmayı başarmış.
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Köfte Yağmuru 2 filmini büyük umutlarla seyretsem de aradığımı bulamadığımı söylemek isterim. İlk film de ahım şahım değildi ama ikinci film daha berbat olmuş. Kötü adam karakterine ve olayına fazla girilmeden adada yoğunlaşılsaymış ortaya daha iyi bir iş çıkacakmış gibi. Yoksa meyve ve sebzelerle ilgili bulunan espriler oldukça eğlenceliydi. Yiyeceklerin hayvanlara dönüşümü ve onlara verdikleri isimler de yaratıcıydı. Böyle bir yaratıcılıkla oluşturulan hava arka plâna atılmış duruyor.   

Cloudy with a Chance of Meatballs 2
İlk film tuttu ikincisini çekelim düşüncesiyle ikinci film daha çocuksu bir şekilde hazırlanmış. Bunda senarist değişikliğinin payı da yadsınamaz büyüklükte. Kısacası Köfte Yağmuru 2, genel seyirciden çok çocukları memnun etme odaklı, yer yer sıkılacağınız yarı yaratıcı bir animasyon filmi olmuş diyebilirim.

Cloudy with a Chance of Meatballs 2 IMDb Puanı: 6.5 Benim Puanım: 6.0 / 24.01.2014

2 YORUMLAR

  1. @sezer eser perker Ben nedense bu arada taktım bu işe. Önceden ayakta uyutuyorlarmış da haberimiz yokmuş. 🙂 Doğru düzgün seyredemiyorum hiçbir şeyi.

    Yiyecekler sevimliydi ama domates şahaneydi. "Bu ne?", "Bildiğin domates" dediği zaman üzülme sahnesi… 😀

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here