Ana sayfa Uncategorized Yeni Diyet Rehberim

Yeni Diyet Rehberim

249
4
Çoğunuzun ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. 

Ölmeden önce gerçekleştirmek istediğim hedefler arasında “75 kg olmak” gibi abuk bir hedef de var. Abuk diyorum çünkü çoğunluğun kilo vermeye çalıştığı bir dünyada ben tam tersine kilo almaya çalışıyorum. 70 kiloyu bir türlü aşamıyorum nedense. Arkadaşım Sevi sağ olsun geçenlerde bir uygulamadan bahsetti. 
MyFitnessPal adlı uygulamada kilo mu vermek istiyorsunuz, almak mı istiyorsunuz, hedefiniz nedir, hareketli misinizdir vs. tarzı sorulara cevaplara vererek, ulaşmak istediğiniz kiloya giden yolda, size günlük almanız gereken kalori, yağ, karbonhidrat, protein vb. birçok veriyi veriyor.

Uygulamanın bana söylediğine göre hedeflediğim kiloya ulaşmak için her gün 2690 kalori almam gerekiyor. Gelelim işin eğlenceli kısmına… Yediğiniz içtiğiniz ne varsa ve yaptığınız tüm egzersizleri uygulamaya giriyorsunuz. Ben o gazla uygulamaya girmek için kendi rekorumu kırarak üç muz yedim düşünün..

Sabah kahvaltıda bir muz yediniz diyelim. Arama kısmına “muz” ya da “banana” yazarak çıkan seçeneklerden örneğin “Bir adet muz 108 kalori” seçip eklediğinizde bu kalori direkt olarak toplam kalorinizden düşülüyor. Örneğin bir Toblerone yediniz. Ancak bu ürünü iki saat arayıp eklemek zor geliyor. Bunun için de işin kolayı bulmuşlar. Toblerone paketindeki barkodu okuttuğunuzda anında karşınıza ürünün gramı, kalorisi vb. bilgileri geliyor. Böylelikle yediğiniz şeyi hızlıca ekleyebiliyorsunuz.
Uygulamayı yüklediğim ilk gün 557 kalori eksiğim kalmış. Dün ve bugün ise doğru dürüst veri girmedim. Her diyet gibi ben de Pazartesi sil baştan başlamayı düşünüyorum. Bu arada diyet; sağlıklı kalmak için uyulan beslenme düzeni demek. Yani kilo vermek değil.
Uygulamayı isterseniz telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Akıllı telefonunuz yoksa sitesinden de ücretsiz üye olarak diyetinize başlayabilirsiniz. Ayrıca üye olan diğer arkadaşlarınızı da listenize ekleyip hedeflerine giden yolda yaptıklarını görebilir, birbirinize mesaj yollayabilirsiniz.

Herkesin istediği kiloda olması dileğiyle!

4 YORUMLAR

  1. Ne güzel bir uygulamaymış. Gerçekten oraya girmek ya da sonunda o kaloriyi geçtiğini görmemek için yemek yiyip yememek çok eğlenceli olsa gerek. Doğumdan sonra zayıflamaya çalışırken baya işime yarar herhalde 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here