Ana sayfa Dergi Kafka Okur | Fikir Sanat ve Edebiyat Dergisi Çıktı!

Kafka Okur | Fikir Sanat ve Edebiyat Dergisi Çıktı!

764
7
Kafka Okur Dergisi çıktı duydunuz mu! İki ayda bir yayımlanacak olan derginin ilk sayısına ben de bir yazıyla katkıda bulundum. Kafka Okur‘u ilk olarak Bumerang sayesinde duymuştum. 2013 yılında düzenlenen 3. Bumerang Ödülleri‘nde En Tarz Blog ödülünü kazanmışlardı. Gerçekten benim de beğendiğim oldukça sade, kullanışlı ve ödüle yakışır tarz bir blogları var. 
kafka-okur-dergisi
Kafka Okur, İki aylık edebiyat dergisi, Sayı:1, Eylül-Ekim 2014-8TL.
Haziranın ortaları gibi e-posta kutuma bir ileti düştü. “…İlk sayı için sizden bir edebiyat yazısı istiyoruz. Kaleminizin güçlü olduğunu düşünüyoruz. Bir kitap eleştirisi, öykü, deneme gibi yazı hazırlamanızı istiyoruz bu anlamda. Ses olun. Ne isterseniz onu kaleme alın. Ne dersiniz?…” diye soruyordu. E-postayı okuduğumda elbette ki çok sevindim. Övgü duymak insana iyi gelen bir olay. Hemen kabul ettim tabii. O ara okuduğum ve hayatımın kitaplarından biri olacağını tahmin etmediğim İçimizdeki Şeytan ile ilgili bir yazı yazarım diye düşündüm. Kötü bir huyum var ki biri bana yazı yaz deyince yazamıyorum. Kitap kulüplerinde herkesin okuduğu kitabı okuyamamam gibi saçma bir özellik. 
Daha sonra tesadüf odur ki biz Kafka’nın memleketine Prag’a gittik, araya Ramazan girdi. Ha bugün, ha yarın derken en sevmediğim şeyi yaptım ve yazı teslim gününü fazlasıyla geçirdim! Sonra geç de olsa yazımı yazdım, onlar da sağ olsun beni kırmadılar ve yazımı ilk sayıda yayımladılar. İçimizdeki Şeytan ile ilgili yazımı derginin 28. sayfasında okuyabilirsiniz. Dergiyi tam olarak inceleme fırsatı bulamadım ama tasarım konusunda benden tam puan aldığımı söyleyebilirim.
Umarım bu yeni oluşuma siz de dergiyi satın alarak ve bloglarınızda tanıtarak destek olursunuz.
Kafka Okur, uzun soluklu ve okuyucusu bol bir dergi olman dileğiyle. Hoş geldin hayatımıza!
Dergiyi nereden bulacağınız derseniz eğer: http://www.kafkaokur.com/p/nerelerde.html

Kafka Okur‘u takipte kalın derim: www.kafkaokur.com
facebook.com/kafkaokur | twitter.com/kafkaokur | instagram.com/kafkaokur

7 YORUMLAR

  1. Ben de internetten keyifle takip ediyordum ve basılıya geçince çok mutlu oldum bir arkadaşımdan ilk sayıyı alması için ricada bulundum şimdi Türkiye'ye gidip okumayı heyecanla bekliyorum. O postanın mailinizde göründüğü anki heyecanı ve mutluluğu çok özel ve kıymetlidir eminim. Ben de keyifle okuyacağım.
    Sevgiler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here