Ana sayfa Uncategorized İstanbul Modern Ziyaretim İle İlgili…

İstanbul Modern Ziyaretim İle İlgili…

221
4
Son yazdığım İstanbul Modern Sanat Müzesi ile ilgili yazımdan sonra Müze’nin Pazarlama Direktörü Gülcem Bayer Deniz’den konu ile ilgili beni oldukça sevindiren bir geri dönüş aldım. Kendisinin bana göndermiş olduğu yazı şu şekilde:

Merhaba,

İstanbul Modern ziyaretinizde yaşadığınız deneyimle ilgili paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Ziyaretçilerimize; yerli ya da yabancı, aynı hassasiyetle yaklaşmak bizim en temel görevimiz. Dolayısıyla bahsettiğiniz türde bir algı oluşması bizi son derece üzdü.
Uyarınız üzerine, görevlerini yaparken ziyaretçilerimizle en doğru şekilde iletişim kurmaları için güvenlik ekibimizle bir araya gelerek yaklaşım konusundaki hassasiyeti tekrar vurguladık.
Görüşlerinizi paylaştığınız için bir kez daha teşekkür eder, sanata ve kültüre değer veren sizi en kısa süre içerisinde İstanbul Modern’de tekrar görebilmeyi ümit ederiz.

Saygılarımla,

Gülcem Bayer Deniz
Pazarlama Direktörü


Konuyu bilmeyenler için kısa bir bilgi vereyim.
İstanbul Modern ziyaretimizden pek memnun olmadan ayrılmıştık. Çünkü içerideki ziyaretçi sayısı oldukça az olmasına rağmen, her girdiğimiz odada ve her gezdiğimiz bölümde, anında güvenliğin dibimizde bitmesi beni oldukça rahatsız etmişti. Dünyaca ünlü eserlerin sergilendiği Louvre Müzesi‘nde bile bu tarz bir muameleyle karşılaşmadığımı söyleyebilirim. Ortamda açık bir şekilde görülebilen yerli ve yabancı ayrımı vardı. Bu nedenle eserleri bir an önce gezip bir an önce dışarı çıkmak istedik. Belki de Perşembe günleri müze ücretsiz olduğu için güvenliklerin gözlerini dört açmaları gerektiği söylenmiş olabilir. Yurt içinde ve dışında birçok müze gezmiş biri olarak müzelerde uyulması gereken kuralların ne olduğunu ve bir müzenin nasıl gezilmesi gerektiğini bildiğim kanaatindeyim. 
Her şeye rağmen bazı çalışanların tatsız tutum ve davranışları tüm müzeye mal edilemez. İstanbul Modern, İstanbul’a oldukça yakışan, önemli ve değer verilmesi gereken bir yerdir.
Gülcem Bayer Deniz, konuyla yakından ilgilendiği ve bu kadar kısa bir sürede geri dönüş yaptığı için çok teşekkür ederim.
Siz siz olun İstanbul Modern’i mutlaka ziyaret edin. Belki bu sayede yabancı ağırlıklı ziyaretçi oranını yerli eksenine çevirebilirsek onlar da Türklere daha fazla alışabilir. 

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here