Ana sayfa Türkiye İstanbul İstanbul Kazan Ben Kepçe

İstanbul Kazan Ben Kepçe

249
5
İstanbul’u gezmeyi ne zamandır boşlamıştım. Bu hafta gezmeyi planladığım birçok yer var.

İstanbul Kazan Ben Kepçe

Pazartesi yani bugün arkadaşlarla önce Pierre Loti‘de kahvaltı, sonra Eyüp Sultan Camiinde kısa bir dua molası, Fener-Balat gezisi ve Fener Rum Patrikhanesi. Gün devam ederken ne yapacağımıza karar vermedik henüz.

Salı günü Beyoğlu bölgesini gezmeyi planlıyorum: Orhan Kemal Müzesi, Ercüment Kalmık Müzesi, Galatasaray Müzesi, Galata Mevlevihanesi Müzesi, Doğançay Müzesi.

Çarşamba-Perşembe ya arkadaşlarımla buluşacağım ya da bizimkilerle Yalıköy‘e gideceğiz, malum tatil iki gün. Şimdiden 23 Nisan Kutlu Olsun!

Cuma günü Rumeli Hisarı, Sakıp Sabancı Müzesi (Uzak Komşu Yakın Anılar – Türkiye ile Polonya İlişkilerinin 600 Yılı), Emirgân Parkı, Sadberk Hanım Müzesi ve Sarıyer Muhallebicisi & Börek.


Cumartesi‘ye bir şey bulamadım iyi mi? Yatsam mı evde? Ne yatması, yatmak yok Güven! Dışarı çıkacak enerjji bulursam Kadıköy sokaklarında kaybolmayı düşünüyorum. Barış Manço Evi‘ni gezer, Moda Sahili‘nde yürür, Kalamış‘tan tatlı huzurumu aldıktan sonra eve dönerim.


Pazar günü de annemi kandırıp bir Anadolu Yakası‘nı turlamayı düşünüyorum. Emirgân‘da kahvaltı yaptıktan sonra önce Kanlıca‘da yoğurt yeriz, Anadolu Hisarı‘nın altında Göksu Cafe‘de çay içeriz, hemen yakındaki Küçüksu Kasrı‘nı gezdikten sonra Kandilli‘de öğle yemeği yeriz. Son olarak da Beylerbeyi Sarayı‘nı gezer günü bitiririz.

Planlar şimdilik böyle. Ancak büyük ihtimal günlerdeki planların yerleri değişecek, içlerinden birçoğunu yapamayacağım ya da bir bakmışsınız yapmışım, belli mi olur? Herkese güzel, dolu dolu ve mutlu bir hafta diliyorum.

5 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here