Ana sayfa Uncategorized The Amazing Spider Man (İnanılmaz Örümcek Adam) / 8.0

The Amazing Spider Man (İnanılmaz Örümcek Adam) / 8.0

387
6

|Öyle bir Örümcek Adam geçer ki…|

Hollywood bu çizgi roman uyarlamalarını çok sevdi sanırım. Baktılar para geliyor, çektikçe çekiyorlar. Batman Dönüyor, Başlangıç, Geldi Gitti, Sağa Baktı, Soldan Çaktı and othersÖrümcek Adam da bu furya içinde kendi yerini bulmuş gibi görünüyor. 1-2-3 çektiler biter artık dedik bitmedi. Üstüne bir de 4‘ü çektiler. Yalnız, adamlar Spider Man 4 demeye utanmış olacaklar ki filme The Amazing Spider Man (İnanılmaz Örümcek Adam) adını vermişler.

Filme bugün arkadaşlarla Cevahir‘de gittik. Dikkatimi çeken nokta salonda çokça Arap turist vardı. Çoluk çocuk doluşup gelmişler. İyi güzel gelmişsiniz de İngilizce’niz ya da Türkçe’niz çok mu iyi, yok mu ülkenizde sinema? Neyse döviz iyidir. Filmi ben beğendim. Filmde Örümcek Adam’ın nasıl Örümcek Adam olduğu ve ailesi ile ilgili konulara daha detaylı girilmiş. Kötü adamımız bu kez, babasının çalışma arkadaşı olan doktorun kertenkeleye dönüşmüş hali. Peter Parker ailesi hakkında bazı gerçekleri öğreniyor. Bu film, diğer Örümcek Adam filmlerine göre daha ağlak bir film. Zaten o yüzden başta ‘Öyle Bir Örümcek Adam Geçer ki’ dedim.

Oyunculara bakacak olursak eski Örümcek Adam Tobey Maguire‘ın yerine Andrew Garfield‘ın gelmesi iyi olmuş. Garfield rolünün hakkını fazlasıyla vermiş. Emma Stone yerine daha güzel biri bulunabilirdi. Ana karakterler filmde lisede okuyor ve 17 yaşındalar. E çüş artık. Andrew Garfield 1983 doğumlu, Emma Stone ise 1988. Lise çağında oyuncu mu bulamadınız? Her yerde durum aynı sanırım. Bizde de Pis Yedili‘de Kadir Doğulu oynuyor biliyorsunuz. Filmin yönetmeni Marc Webb. Tesadüfe bakın ki “web” İngilizce’de “örümcek ağı” demek. What a coincidence!


İnanılmaz Örümcek Adam, diğer örümcek adama filmlerine göre daha mı iyi, daha mı kötü karar veremedim. Ağ at, uç, kötü adamlar, kız, polis, lise, ergenlik… Bildiğiniz Örümcek Adam filmi işte.The Amazing Spider Man (İnanılmaz Örümcek Adam) IMDb Puanı: 7.7 Benim Puanım: 8.0

6 YORUMLAR

  1. Aklımdaki soruya cavap buldum. Bende diyordum ki bu örümcek niye çocuk suratlı -gerçi yaşı varmış ama herhal ben gibi suratı küçük gördüler -.
    Ve dediğinde haklısın. Bakınız pamukprenses filmi yani. 🙂

    • Kızı pek incelemedim desem. :p 🙂 Bakmadım yani doğru düzgün. Zati çocuğunda böyle değişik mimikleri var, onlar dikkat çekiyor. 🙂
      Bende. Hatta ben, şu vampirlerdeki kızın oynadığı filmle, J.Roberts 'ın oynadığı pamukprenses filmlerini bi ara aynı film sandım. Ama değilmiş. Araları yakın ama.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here