Ana sayfa Alışveriş Idefix Kitap Alışveriş Tecrübem

Idefix Kitap Alışveriş Tecrübem

705
6
İnternetten kitap satın alma tecrübelerim devam ediyor. Kitapyurdu ve D&R‘dan sonra bu kez de Idefix‘ten kitap aldım. Idefix 10.Sanal Kitap Fuarı‘ndaki indirimlerden yararlanmak istedim. Siz de indirimli kitapları, setleri kaçırmayın derim. Bilginiz olsun, 23 Kasım‘da başlayan fuar 23 Aralık‘ta sona eriyor.

* Idefix, internetten kitap satışı yapan siteler arasında en beğendiğim tasarıma sahip. Sitede gezinmek oldukça eğlenceli.

Sipariş takibi yapmak oldukça kolay. Kitapların stokta olup olmadığını görebiliyorsunuz.
* 08.12.2012‘de verdiğim sipariş 11.12.2012‘de elime ulaştı. Ayın 8‘i ve 9‘u Cumartesi-Pazar dersek sipariş 2 günde geldi diyebilirim. Teslim süresi oldukça hızlı. 
* 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti almıyorlar. Bu rakamı biraz daha indirseler süper olur.
* SabirFikir dergisini bedelsiz göndermeleri de ayrı bir güzellik.
* Çoğu kitabın fiyatı diğer sitelere göre daha yüksek ama hizmet kaliteleri de aynı oranda yüksek. Ama bu tam bir arz talep meselesi. 
* Son olarak 4 kitabı lastikle birbirine bağlamışlardı. Kargoda gelirken paket içinde kayıp zarar görmesin diye yapmışlar bunu ama yine de bana göre gereksiz.

6 YORUMLAR

  1. dediğin gibi site kullanılırlığı açısından idefix çok iyi. bir de insanın içi kararmıyor orada gezerken, gayet modern bir görseli var. ama maalesef ki fiyat bakımından sadece kitap setleri uygun oluyor, yani takip ettiğim kadarıyla. :/
    tabi bunu kar-zarar ve artan karla alınabilecek diğer kitaplar olarak düşünürsek kitapyurdu gözümde bir numara =)

  2. İnternet alışverişine bi türlü alışamadım. Aslında iyi de oluyor. Çünkü her D&R ziyaretim okumadığım halde kitap almakla neticeleniyor. Bir de internet alışverişine dalarsam çok masraflı olur bana. 🙂 Sizde yapıyor musunuz bilmem ama okumasam da alıyorum. Okunacak dünya kadar kitap sırada bekliyor:)

    • Ben de yapmıyordum ama kitaplarla başladım, başka da bir şey almıyorum zaten. D&R'a gitmiyorum ben artık çünkü dediğiniz durum bana da oluyor. Okunmayı bekleyen evdeki kitapları sıralasam buradan Jüpiter'e yol olur. :))

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here