Ana sayfa Uncategorized GSÜ İletişim Kulübü “Gelişen Dünya, Değişen Medya” Etkinlikleri

GSÜ İletişim Kulübü “Gelişen Dünya, Değişen Medya” Etkinlikleri

138
0
Kaynak: https://www.facebook.com/gsuiletisimkulubu
Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü, “Gelişen Dünya, Değişen Medya” başlığı altında “Sosyal Medya” ana temalı etkinlikler düzenlemeye başladı. Etkinliklerin ilk konuşmacısı Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat‘tı. Ben de İletişim Kulübü’nün bir üyesi olan arkadaşım Huriye Gül sayesinde bu etkinlikten haberdar oldum ve katılma şansına eriştim.
Etkinlik boyunca aldığım kısa notlardan paylaşmam gerekirse, İsmail Hakkı Polat‘a göre, sürekli dile getirilen “Yeni Medya Düzeni” yanlış bir kavram. Polat’a göre yeni medya ortamı kullanıcıların yarattığı bir kaos ortamı olduğundan, düzen kelimesi ile yakından uzaktan alakası yok. Bu nedenle kendisi Yeni Medya Düzeni denilmesinden pek hoşlanmıyor. 
Polat, geleneksel medyanın yeni medyaya adapte olma sürecinde eksiklikler olduğundan bahsetti. Sadece gazeteyi tablete aktarmanın yetersiz olduğunu, oyun, hava durumu, ajanda gibi diğer uygulamaların da eklenmesi gerektiğini, yenilikler yapmanın zorunluluğunu vurguladı. Yeni Medya ile Yeni Ekonomi, Yeni Fırsatlar, Yeni Meslekler ve Yeni Eğitim‘in ortaya çıktığını ve bunları oluşturan Yeni Birey‘in etkileşimli, dijital ve zaman mekan sınır tanımayan bir birey olduğunu söyledi. Bu bireylere verilen yeni isim ise alone-together”, yani sosyal medya insanı yalnız ama aynı zamanda sosyal.
Polat’ın Yeni Bireyler için Yeni Öneriler’i de vardı:
  • Girişimci olun: Fizy.com 20 yaşındaki iki genç tarafından oluşturulmuş.
  • Multidisipliner olun: Her konuda bilginiz olsun.
  • Bilgiyi çok yönlü derleyin ve analiz edin.
  • Ekip çalışmasına, arkadaşlığa önem verin.
  • Yaratıcı iş modelleri geliştirin.
  • Tükettiğinizden fazlasını üretin.

Etkinliklerden haberdar olmak ve katılım için:
Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü Facebook sayfasından ve @GSUilk Twitter hesabından gelişmeleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here