Ana sayfa Uncategorized Yaralandım, yaralandım…

Yaralandım, yaralandım…

315
34

Sabah evden çıkarken ayakkabı bağcıklarımın kapının arasına sıkışması sonucu yüz üstü yere kapaklandım ve sağ ayağımı yere çarptım. Hal böyle olunca eve geri girdim. İlk başlarda canım çok acımıyordu, parmağımın üzerine buz koydum. Ancak biraz zaman geçtikten sonra baktım baş parmağımı oynatamıyorum topallaya topallaya yakınlardaki Göktürk Acıbadem Hastanesi‘ne gittim.

İlk gittiğimde bana hayalet görmüş gibi baktılar. Kendimi mekan baskını yapan polis gibi hissettim. Dedim herhalde yanlış bir yere geldim. Bu arada girdiğim yer Acil kapısıydı. Rahatlarını bozmuş olmalıyım. Dedim “Ben düştüm, baş parmağım kırıldı ya da zedelendi bir bakar mısınız?” Sigorta kartımı aldılar. Ayakta daha fazla duramadığım için koltuklara oturdum. Daha sonra kaydımın olup olmadığı soruldu. Arkadaş benim canım acıyor kaydımı sonra yapsan nolur! Annem gelmişti ben hiç gelmedim dedim. O zaman “Kimliğiniz gerekiyor” dedi. Bunları söylerken hiç istifini bozmadı sağ olsun. İnadına iki dakika bekledim kalkmadım. Daha sonra kalkmaya yeltenince hemşire “İsterseniz ben alayım” dedi. Böyle durumlarda hiç atarlanmam oldukça sakinimdir. Ayağımın acısından bir şey demedim.

Doktora göründüm. Ne yalan söyleyeyim doktor bey çok iyiydi ve oldukça yardımcı oldu. Röntgen çekilsin dedi. Gittim röntgen çekildi ama bana karşı davranışları bu işi benim için sevabına yaptıkları izlenimi yarattı. Normalde doktorlar ters, çalışanlar iyi olur ama burada tam tersiydi. Tekrar doktora göründüm. “Bir şey yok iki haftaya geçer, baş parmağınla yanındaki parmağı birbirine bantla. Hatta sana hemşireler göstersin” dedi ve kalktı, benimle hemşirelerin yanına kadar geldi. Yaşça büyük olan hemşireye bantlamanın tıbbi karşılığını söyledi. Hemşire ne dese beğenirsiniz? “Ben bilmiyorum siz yapın da öğreneyim.” Doktor istifini bozmadan “Tamam yapayım da öğren” dedi. O sırada başka bilen bir hemşire geldi ve parmaklarımı bantladı. Beş yaşındaki çocuğun yapacağı kolay bir işlemdi. Doktor gittikten sonra bantlamayı bilmeyen hemşire doktorun arkasından “Ne kadar basit kendisi yapsın” türünde diğer hemşireye söylendi. Bunu benim için mi, doktor için mi söyledi orasını anlayamadım. Bu olanların hepsi benim yanımda cereyan etti. Daha sonra ücreti ödedim çıktım. Bu olaydan sonra bir daha da Acıbadem‘e gitmemeye kendime söz verdim. Florence Nightingale var, bir daha başıma böyle bir şey gelirse orayı deneyeceğim.

34 YORUMLAR

 1. Öncelikle geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz. Hemşirelerin aslında hepsi böyle değildir kendi ablamdan pay biçerek söylüyorum bunu. Kendisinin lakabı beyaz melektir de 😀 Bu arada hemşirenin söylediği sözler bir hastanın yanında yakışı kalmamış elbette fakat doktorların da en ufak işlerde dahi hemşireleri koşturmaları kabul edersiniz ki saçma kaçıyor. Doktor sadece tanı ve teşhis koymaz aynı zamanda tedavi de yapar. Bunu ekseriyetle unutuyorlar. Olayı küçük bir incinme ile atlattığınız için şanslıymışsınız;) :))

  • Teşekkür ederim. Benden başka hiçbir hastanın olmadığı bir yerde hemşire görevden kaçıyorsa ben o hemşireye kızarım arkadaş! :)) Tabii her hemşire aynı değil.

 2. Acıbadem için nedense hiç olumlu yorum duymadım. Hem para ödüyorsun hem de böyle işini yapmaktan erinen insanlarla karşılaşıyorsun. Amerikan'da güzel bir hastanedir bu arada . En azından ben yıllardır bir sorunla karşılaşmadım. Geçmiş olsun =)

 3. Yanlış yapmışsın. Bağırıp çağırman lazımdı. Anca ondan anlıyor öyleleri. O zaman hemencecik halledilirdi işin. Surat asan da olmazdı.

  Maalesef…

 4. geçmiş olsun..
  doktor ve hastane çalışanları kalaylama konusunda uzman oldum ben tavsiyem bi daha susma bas kalayı bak nasıl melek oluveriyolar.. bi de hastanede çalışan hostesler falan doktor sanıyolar ya kendilerini bi havalar bi kasılmalar bi de doktor olsalar düşün yani..

 5. hemşirelerin sucu yok, onları böyle yapan kaprisli hastalar maalesef.tükenmişliğin tavan yaptıgı hemşirelere denk gelmişsin, geçmiş olsun bu arada:)

  • Özel hastanelerde müşteri her zaman haklıdır. Hemşire tükenmiş tükenmemiş benim umrumda değildir. Ben bana iyi hizmet veriliyor mu ona bakarım.

   Teşekkür ederim bu arada. 😉 🙂

 6. Çok geçmiş olsun, ben de yakın olduğu için genelde Acıbadem e gidiyorum. (Bağdat Tıp merkezi) Buradaki hemşireler melek gibi her gittiğimde prenses muamelesi görüyorum. Özellikle kan aldırıken.Ama Kozyatağı Acıbadem i hiç sevmiyorum.Çok kalabalık ve kimse doğru düzgün ilgilenmiyor.Maslak ve Acıbadem deki hastaneler de de yaklaşım gayet iyi ama hemşirelik işim orada olmadı. Yazdıktan sonra farkettim ki ben de bütün Acıbadem leri dolaşmışım :))

  • Teşekkür ederim siz dolaşmışsınız ama benim hiç öyle bir niyetim yok ne yazık ki.. Beni çoktan kaybettiler. :)) (Her ne kadar Maslak'ı merak etsem de)

 7. çok geçmiş olsun.
  bu tür yaralanmalar benim de başıma çok geliyor.
  (biraz sakarım da.)
  🙂
  böyle kaprisli hemşireler karşısında sakinliğini korumak çok önemli.sakin olursan çok yardımcı oluyorlar.
  🙂

 8. Çok geçmiş olsun.

  Her meslekte güleryüz ve ilgi önemlidir. Fakat sağlık sektöründe daha da fazla önemli olmasına rağmen, ister devlet isterse böyle adı çok bilinen özel hastaneler de olsun, maalesef o güleryüzü ve ilgiyi göremiyoruz.

  Bir insan acile gelmişse, keyfinden gelmemiştir herhalde. Canı yanıyordur ve canı yandığı için de morali bozuktur. Ona göre davranılması gerekirken yapılana bakın 🙁

  Her puanı yetenin doktor, öğretmen ya da hemşire olmasından kaynaklanıyor bence bu durum. Bu işler sadece puanla olmamalı; bir insanın bilgisi ölçülürken, o işi yapmak için lazım olan diğer özellikleri de ölçülmeli.

  Çok konuştum, bu aralar doktor doktor gezdiğimiz için yarama basılmış gibi hissettim.

  Tekrar çok geçmiş olsun.

  • Çok teşekkür ederim.
   Her şeyin başı yaptığın işi sevmekten geçiyor sanırım.
   Siz de doktor doktor geziyoruz demişsiniz umarız kötü bir şeyiniz yoktur..

 9. Kesinlikle en önemlisi yaptığı işi sevmek.
  Sevmiyorsan yapma, yapmak zorundaysan da hakkını ver!

  Allah'a şükür bu aralar rahatsızlıktan dolayı gezmiyoruz 🙂

 10. Yazıyı geç farkettim, kusura bakma Güven. Çok geçmiş olsun.

  Kaprisli hemşirelerle uğraşmak zordur. Ama çok iyi acil personelinin ve hemşirelerinin olduğu hastane biliyorum. Avicenna. Hademelerine kadar hastanın moralini nasıl yüksek tutacaklarını biliyorlar. 🙂 Ama Allah iyisine de kötüsüne düşürmesin. 😉

 11. yayınlayalı baya olmuş ama yazıyı yeni fark ettim, çok geçmiş olsun. aradan geçen süreye bakarsak geçmiştir tabi ama umarım bir daha başına böyle bir kaza gelmez :/
  eh dikkat et :p

  ha bir de metnin başlığıyla fotoğraf çok manidar olmuş 😀

  • Çok teşekkürler ama bir geçme durumu söz konusu değil. Baş parmağımı bükemiyorum. Sanırım böyle kalacak. 😀 ACI uyum sağlamış gerçekten. 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here