Ana sayfa Uncategorized DIY: Giysi Katlama Aracı

DIY: Giysi Katlama Aracı

4173
22

Tüm giysilerinizi düzgün ve aynı şekilde katlamak istiyorsanız bu araç tam size göre. 

Gereken malzemeler: Karton, maket bıçağı, cetvel ya da metre, koli bandı ve kalem. 

2 adet 72x25cm, 1 adet 72x35cm ve 1 adet 36x25cm karton kesiyoruz ve 72x25cm ve 36x25cm ölçülerindeki kartonları resimde görüldüğü üzere 72x35cm ölçüsündeki kartona arkalı önlü olarak bantlıyoruz. İşte bu kadar! 🙂 Size tavsiyem çok kalın karton tercih etmemeniz yönünde. Zira keserken ve yapıştırırken zorlanabilirsiniz.
Kardeşimin tişörtünü (kırışıklığını görmeyin size zahmet 🙂 ) örnek olarak katladım. Gördüğünüz gibi 4 kolay adımda hızlıca katlayabiliyorsunuz.

22 YORUMLAR

  1. Aklıma The Big Bang Theory-Sheldon geldi hemen. Dizide sürekli böyle bir aparatla giysilerini katlıyordu. Dikkatimi çekmişti, çok kullanışlı :))

  2. Hatta okullarda teknoşoji tasarım derslerinde bile yapılabilir. Saçma sapan projelerle uğraşacaklarına, oturup tişörtlerini katlasınlar işte:)

  3. Acemi bloggere katılıyorum. 🙂 Ama bu icadı da yapmak keyiflidir. Yani keyifli anında yaparsın, yoksa bu yaştan sonra uğaşılmaz. 😀
    İyiymiş. Yalnız o katladığınız tişörtu nerde sakladınız öyle, baya kırışık yahuu.. 😀 😀

  4. niye be güzel bence bunu yapmak için manyak olmak gerekmiyokinee kolaylık sağlar işte hem obsesifler hem beceriksizlerr için diyelim biz buna bi de erinmesem işte:DDD

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here