Ana sayfa Film Google’da Staj Yapmak İsteyen?

Google’da Staj Yapmak İsteyen?

561
0
The Internship (Genç Çıraklar), bir yandan işsiz kalan iki satış elemanının Google‘da stajyer olabilmek için verdikleri mücadeleyi anlatırken, diğer yandan Google’ın reklamını yapıyor.
2013 yapımı The Internship (Genç Çıraklar)‘ın başrollerinde Owen Wilson (Nick) ve Vince Vaughn (Billy) yer alıyor. Hikâyesi Vince Vaughn’a ait olan filmin senaryosunu da Vaughn ve Bolt, Wreck it Ralp, The Princess and the Frog ve Mr. Popper’s Penguins filmlerinde de emeği geçmiş olan Jared Sten birlikte yazmışlar.

Genç Çıraklar - The Internship
Billy ve Nick Google mülakatında.
Dijital çağın hızlı yükselişi nedeniyle çalıştıkları şirket kapanan ve ortak olarak çalışan iki satış elemanı işsiz kalırlar. Bunun üzerine Billy Google‘da staj yapma fikrini ortaya atar. Böylelikle ilk mülakatı geçtikten sonra teknoloji aşığı, iyi okullardan gelmiş gençlerle birlikte zorlu bir yarışa girerler. İşi kapacak olan %5’in içinde yer almak için takım halinde katılacakları yarışmalarda en yüksek puanı almaları gerekir. 
Genç Çıraklar - The Internship
Bariz Google reklamı olan filmde, şirketin çalışmak için dünyadaki en süper yer olduğu en ince detayına kadar gösterilmek istenmiş. Kuru temizleme hizmeti, binanın orta yerindeki kaydırak, yiyecek-içeceklerin ücretsiz olması, bahçede voleybol vb. oynanıp bisikletle gezilmesi… Çalışan herkes mutlu, stres yok; sadece “insan odaklı mutluluk” yaratmak var. Hayallerdeki çalışma yeri bir nevi. Filmin saçma bulduğum noktası ise rakiplerine kıyasla eğitimleri neredeyse hiç olmayan ancak iş tecrübeleri olan iki kişi ile Google’ın mülakat yapması.
Genç Çıraklar - The Internship
Dylan O’Brien filmde Stuart rolünde.
Şirketin uluslararası kimliğine vurgu yapmak için başroldeki takıma bir Hint, bir de Asya kökenli Amerikalı oyuncu eklemişler. Yarışmaları ve işe alımları koordine eden kişi de Hintli. Karşı takımın lideri olan bencil çocuk İngiliz, Nick’in aşık olduğu Dana ise Avustralyalı.

Film Hakkında İlginç Bilgiler
* Filmde Google’ın gerçek çalışanı olan 100 kişi de rol almış.
* Google çekimler için sadece 5 gün izin vermiş. Filmin geri kalanı stüdyoda çekilmiş.
* Google filmde olmak için hiç para ödememiş (inanmadım gerçi). 
* Kütüphane sahnesindeki üç kız, yönetmen Shawn Levy‘nin çocuklarıymış. Hatta kendisi de filmin bir sahnesinde Nick ve Dana konuşurken sinirlenen bir Google çalışanını canlandırıyor. 
Genç Çıraklar - The Internship
Her şeye rağmen eğlenceli, hayatta imkânsız diye bir şeyin olmadığını, pes edilmemesi ve sürekli pozitif olunması gerektiğini söyleyen, reklam kokan değil reklam olan bir boş zaman filmi.

The Internship (Genç Çıraklar) IMDb Puanı: 6.4 Benim Puanım: 6.2 / 29.05.2014

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here