Ana sayfa Uncategorized Gece İnsanları

Gece İnsanları

412
8
İnsanlar gece ve gündüz olmak üzere ikiye ayrılırlar. Kimilerinin aklı gece, kimilerininse gündüz daha çok çalışır. Ne gece anlar gündüzü ne de gündüz geceyi. Biri çekilince ortalıktan diğeri girer devreye. Anlamasalar da birbirlerini, ayrılamazlar diğer vazgeçilmez parçalarından…
Ben de geceyim işte. Bir gece insanı. Okul döneminde her zaman erken kalkmak zorunda kalmış ama her seferinde bu düzene öfkeler kusan bir gece. Erken yatmazsan erken kalkamazsın diyenlere inat elimden geldiğince uyanık kalmayı başarırdım. Vampirim ben belki de. Güneşe çıkmaya korkan, eriyeceğini düşünen bir vampir. Her güneşe çıktığımda hapşururum. Alerjim var benim güneşe. Geceleri daha çok seviyorum. Gece olunca ev daha sıcak sanki. Gece olunca her yer sessiz. Yalnızca ikimiz ayaktayız. Gece ve ben. Aramıza giren, bize karışan, laf söyleyen kimsecikler yok.
Yaratıcılığım da gece kendini gösteriyor. Gündüz içimden hiçbir şey yapmak gelmemesinin nedeni bu belki de. Dört gözle hava kararsın diye bekliyorum. Işıklar açılsın ve ışıkların enerjisi bana geçsin. Onlardan aldığım enerjiyle kitap okumak, yazı yazmak, bir şeyler üretmek istiyorum. Geceleri gaza geliyorum ben. Bir sonraki gün yapmak istediklerim ve planladığım şeyler hep geceleri aklıma geliyor. Uyandığımdaysa hepsi bir kuş olup uçuyor sanki. Gece her yer açık olsun istiyorum. Kapanmasın hiçbir şey. Gece yaşayanlar için vardiyalı çalışsın dükkanlar.
Sabahın köründe kalkan insanlar var etrafımda. Onlara imreniyor muyum bilemiyorum. Onlar da tavuk gibi erkenden yatıyorlar, gecenin büyüsünü kaçırıyorlar diye kendimi avutuyorum. Zihnimi boşaltıyorum geceleri, hayaller kuruyorum. Planlar yapıyorum geleceğe dair. Notlar tutuyorum sevdiğim şeyleri unutmamak için. Bir tek geceler anlıyor benim halimi. Gecelerimi de almayın benden çünkü ben yalnız geceleri mutluyum.

8 YORUMLAR

  1. Sanırım gündüze ne kadar imrensem de ben de bir gece insanıyım. Gecenin yaratıcılığa iyi geldiği de şüphe götürmez bir gerçek, sanırım ilham perileri de gececilerden 🙂
    Bu arada insanın seni okudukça, bir şeyler yazası geliyor..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here