Ana sayfa Uncategorized Ramazanda Feshane Şenlikleri’ne Katıl | #istanbul #32

Ramazanda Feshane Şenlikleri’ne Katıl | #istanbul #32

107
0

Feshane pek bana göre olmasa da farklı bir atmosfere sahip.

Salı günü (23 Temmuz 2013) Rahmi Koç Müzesi‘ni gezdikten sonra dayımlarla Feshane‘ye gittik. Daha önce de gelmiştim ama aradan uzun zaman geçmiş hatırlamıyorum ilk geldiğim seferi. Biz biraz erken gittiğimizden daha standlar yeni kuruluyordu.

İç kısımda farklı konularda açılmış birçok stand mevcut. Örneğin biz, gül kolonyası, tarhana, üzerine ismimizi yazdırdığımız kandil, nar ekşisi vs. aldık. Masaj aletlerinden tutun da oyuncaklara kadar her şeyi bulabiliyorsunuz. Çoğu stand benim düşüncelerime ters olsa bile (Deniz Feneri Derneği, Yeni Şafak gazetesi) üç kere aynı yerleri turlamış olabilir.

Feshane bahçesi ise içeriden daha canlı. Her damak tadına uygun yiyecek bulmak mümkün. Feshane’nin yanında ise lunapark var, daha ne olsun.

Giriş ücretsiz. Etkinliği (konseri) izlemeniz için sandalyeler koymuşlar ama çoğu kişi bu sandalyelere oturmak yerine evden getirdiği kilimlere vs. oturmuştu. Bahçeye yayılmak serbest anlayacağınız. Nedense çok kalabalık değildi, ben daha kalabalık olacağını düşünmüştüm.

Ölmeden önce bir Ramazan, mutlaka Feshane’ye gidin derim. Farklı bir atmosfere sahip.


Daha Büyük Görüntüle

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here