Ana sayfa Uncategorized Evde Yalnızken Banyo Yapmak

Evde Yalnızken Banyo Yapmak

1896
8
Evde yalnız olduğum zaman yıkanırken en ufak bir ses duysam acaba telefon mu çaldı, acaba kapı mı çaldı diye düşünür, suyu kapatıp bir beş saniye sessiz kalırım ki duyduğum ses doğru mu değil mi teyit edebileyim. Aslında, genelde ev telefonu ve cep telefonunu da alır öyle banyoya girerim. Çünkü çok önemli bir insan ve patron olduğumdan ve her dakika çok çok önemli telefonlar beklediğimden onlarsız yıkanmaya bile giremem. Diyelim ki dünyanın kurtuluşu benim elimde. Ben banyodan çıkıp, kurulanıp telefonu açana kadar ya dünyaya bir şey olursa. Bunları hesaba katıp telefonları yanınıza almanız lazım.
Duşa girdiniz, saçınızı şampuanladınız ve kapı çaldı. Ben duşa girmeden önce, duştayken kapı çalmasın diye dua ederim. Çünkü kapı çalarsa duştan çıkıp kurulanmak, bornozu giymek, aynada şekil şemalimi kontrol etmek ve bunların hepsini yaptıktan sonra gidip kapıya bakmam gerek. Telefona bakmama şansınız var ama kapıya bakmama şansınız yok. O nedenle eliniz mahkum banyodan çıkacaksınız. Bu durum genelde benim başıma pek gelmez. Ancak geldiğinde de yanlış alarm olur. Yani başka bir daireye gelen kimse yanlışlıkla bizim zile basmış olur. Bu durum beni o kadar delirtir ki aşağıdan gelen “Pardon” sesine ben de kapıyı en şiddetli şekilde çarpıp kapatarak karşılık veririm. “Önemli değil, insanlık hali ne olacak” falan demem, tepkimi aslanlar gibi veririm. Bak o zaman bir daha rastgele zillere basıyorlar mı! Hangi zil olduğunu bilmiyorsan gideceğin evi ara “Kapıyı açın!” de arkadaşım. Neyse konumuza dönecek olursak yalnız yıkanan insanların çekindikleri başka bir durum da kapının açık ya da kapalı olma durumudur. Çoğu insan yalnızken banyo kapısını kapatmaya çekinir. Ben ise evde yalnız olsam bile banyo kapısını kapatıp kitlerim. Hırsız ya da başka biri bir anda içeri girer mirer, ne olur ne olmaz. 
Yalnız yıkanmak her zaman streslidir. İdeal olan, en hızlı şekilde yıkanıp bir an önce dışarı çıkmaktır. Yoksa kapı çalar, telefon çalar, deprem olur…

8 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here