Ana sayfa Uncategorized Elektrikle mi Çalışıyorum?

Elektrikle mi Çalışıyorum?

86
13

* Normalde bu yazıyı dün yayınlayacaktım. Ancak akşam 6.30‘ta elektrikler gitti. Gelir diye bekledim ama ne mümkün. Bugün öğlen 3‘te geldi. Yuhunuz! Yaklaşık olarak evde 20 saattir elektrik yoktu düşünün. Bir an deliriyorum sandım. Ben de mi elektrikle çalışıyorum nedir? 

* Havalar kötü. Aslında benim için güzel. Ben seviyorum böyle havaları. Sevmediğim ise İstanbul’un trafiği ve kalabalığı. Terse göçü mü başlatsam ne yapsam?

* Yılbaşına daha kaç gün var ama sokaklar şimdiden dolmuş taşmış. Geçen gün Nişantaşı‘nda iğne atsan yere düşmezdi. Bu arada yağmurdan ötürü insan sayısı kadar da şemsiye ekleyin tabloya. Yürüme kursu açma projem devam ediyor. Katılım olmazsa insanları zorla kursa kayıt etmeyi düşünüyorum.

* Okul kimliklerimiz henüz çıkmadığı için kayıt belgesini göstererek okula giriyorum.  Ancak son iki seferdir adam kayıt belgemdeki resme bakıp “Bu resimdeki sana benzemiyor” diyor. O anda Acun’laşıp “İlk kez tanıştığın bir insana sen değil siz dersiniz” demek istesem de diyemiyorum. Çıkartıp kimliğimi gösteriyorum. “E bu da sana benzemiyor” dediği zaman bir anda yeşil dev Hulk‘a dönüşüyorum ve adam yelkenleri suya indirerek “Buyrun” diyor. Okul değil Amerikan Büyükelçiliği mübarek. Üstüne üstlük bundan önce iki kere daha dersine girdiğim ve sohbet ettiğim öğretmenim de “Ben seni ilk defa görüyorum” demez mi! Bunun üzerine eve gelmemle sakalımı ve bıyığımı kesmem bir oldu. Gözlükler konusunda ise bir şey yapamayacağım.

* Blog Öykü yarışması için yazdığınız öyküleriniz gelmeye başladı. Çok teşekkürler herkese. Siz de ayın 15‘ine kadar öykünüzü göndermeyi unutmayın. Son 7 gün! 
Yarışma detayları için: http://www.benolmeden.com/2012/12/blog-oyku-yarismasi-katilim.html Bloggerların oylarıyla 1. ve 2. belirlenecek ancak öykü gönderenler arasında haksızlık olmaması adına bir kişi de çekilişle belirlenip ödüllendirilecek.

13 YORUMLAR

 1. Tersine göçü biz 2 ay önce gerçekleştirdik:) İstanbul'un karmaşa ve kargaşası artık yeter dedirtti bize de. Çocukluğumuzu, gençliğimizi, anılarımızı, arkadaşlarımızı ve ailelerimizi İstanbul'a emanet edip kilometrelerce uzağa zor attık kendimizi:)

  • En güzelini yapmışsınız.. Ben de ilerde yapabilirim umarım ama ben şu anda başkaları gitsin İstanbul bana kalsın taraftarıyım.:D Yeni şehirde yeni anılar, yeni bir sayfa belki de hepimizin ihtiyacı.. 🙂

  • İnanın gidenler zaten huzurlu bir ortam aradığı için gider ve gitmesi gerekip de kalanlar İstanbul'u bozmaya devam ederler. O yüzden siz de bir süre sonra pes edersiniz. Bizi ettirdiler:(
   Hayallerinizin gerçekleşmesi dileğimle… Olur da gerçekleşirse biz de geri döneriz:)))
   Mutlu pazarlar ^-^

 2. Elektrik kesintilerinin olmadığı köşe yok sanırım ülkemizde. Yabancıların en çok şaşırdığı olaylardan biridir. Tanıdıklar var, kesildiğinde (ilk kez karşılaştıklarında) beni arıyorlar. Panik yok gelir diyorum:))
  Bizim buralarda çok uzun süre gitmiyor ama haftada birkaç gün kısa süreli gidip geliyor. Evdeki aletler emekli olmak üzere:)
  Tersine göç iyi fikir. Okuyan gibi bizim buralara da İstanbul`dan göçenler var. Bir aileyle tanıştım, hafta sonları bize inanılmaz vakit kalıyor, şaşkınız demişlerdi:)
  Şemsiye taşımayı hiç sevmem. Kullanmak zorundaysam açtığın kursa severek katılırım:)
  Okul kimlikleri için çok geç kalınmamış mı? Aralık ayındayız, yuh!
  Öykü yarışması için daha önce yorum yazmıştım zaten. Fikir süper, ama benden iş çıkmaz:)

  • Elektrikler kesilmesin insanlar delirmesin. Yeter!!!
   Kısa süreli gidip gelsin sorun yok. Ama 20 saat nedir? 😀
   Hayat dingin oralarda ondandır. Biz de mi gelsek ne yapsak? :))
   Şemsiye ben de sevmem. Kurslar düz yolda yürümeyi bilmeyenler için sizi kabul edemeyeceğiz ne yazık ki. 😀
   Okul kimlikleri geç kaldı ama yüksek lisans öğrencisiyiz diye sallamıyorlar sanırım.
   Öykü yarışmasını da boşverin. Bir ikincisi daha olmayacak zaten. Uğraşılacak gibi bir olay değil. 🙂

 3. Elektrikler kısa süreli de olsa hiç gitmesin. (boş bir temenni) Geçen yıl (2 yıllık) buzdolabının elektronik devresi iflas etti!
  Hayat dinginliği çok yok ama sırf mesafeler kısa olduğundan gün daha verimli. Yani hafta sonları normal bir insan hem sinemaya gidiyor, hem alış veriş yapıyor, hem arkadaşıyla buluşup, annesini ziyarete gidiyor, gece de dışarı çıkıyor mesela:))
  Öykü yarışması karmaşık bir durumda mı? Yoksa yeteri kadar katılım olmadı mı?

  • Doğru en iyisi hiç gitmemesi ama kötünün de iyisi var diyelim. 😀
   O hafta sonlarından ben de istiyorum o zaman o ne öyle! :DDD
   Pişman oldum biraz.. Katılım olmadı. Aslında olmaması daha iyi. 100 kişi katıldı diyelim hepsinin öyküsü nasıl dergi haline gelecek, millet okuyacak, oylayacak vs. En iyisi tadında bırakmak. :))

 4. Şu lanet elektrik kesintileri beni çileden çıkarıyor.Çalıştığım ilçede çok fazla elektrik gidiyor.Bir de hep olmadık zamanlarda gitmesi yok mu:)Bu resim muhabbeti de komedi ya.Sınavlarda hep baş belası olmuştur:)

 5. Bu kadar uzun kesintide belediyenin anons yapması lazım. Yahut yerel gazetenin bunu yazması lazım. Yani başka türlü bu kadar uzun süre kesiliyorsa elektrik, sessiz kalmamak lazım. 😀
  Resim ve benzerlik konusunda ben gözlere bakıyorum. Yanlış olmasın iş gereği. Yanlış iş yapmamak lazım. 🙂
  Öykü yarışmasına gelince, umarım öyküm elinize ulaştı. Değil mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here