Ana sayfa Türkiye İstanbul Dondurmacı Ali Usta: Moda’nın Meşhur Dondurmacısı

Dondurmacı Ali Usta: Moda’nın Meşhur Dondurmacısı

2028
6

Dondurma yemeyi sevenler hatta benim gibi bayılanlar bu yazı tam size göre. İstanbul‘da nerenin dondurması iyi, nerede yiyelim diye sorarsanız eğer Kadıköy, Moda‘daki Dondurmacı Ali Usta‘yı gözü kapalı öneririm.

dondurmaci-ali-usta

Moda‘ya gittiğinizde kesinlikle uğramanız gereken mekanlardan biri Dondurmacı Ali Usta. Dondurmayı çok sevdiğimden  tavsiye üzerine gittiğim ve İstanbul’da dondurma nerede yenir diye sorulduğunda verilen cevapların çoğunda yer alan bir yerdi.

dondurmaci-ali-usta

Normalde bir top dondurma kavramı burada pek geçerli değil. Zira Ali Usta‘da bir top bana göre iki top anlamına geliyor. Ben ilk gittiğimde 3 top dondurma isteyip, büyük bir şeyle karşılaşınca zorla bitirebilmiştim. Oturup dondurmamı yerken gelen müşterilerden gördüm ki, herkes dondurmaları yarım top şeklinde alıyor. Siz de giderseniz yarım yarım alıp farklı tatlar deneyin derim.

dondurmaci-ali-usta

Dondurmanın bir topu 3 TL. Deneyebileceğiniz birçok çeşit mevcut. Ayılıp bayılmadım ama birçok yerden de daha lezzetli olduğu gerçeğini atlamış olmayayım. Yazın hiç gitmediğim için bilmiyorum ama çok kuyruk oluyormuş sanırım. En son arkadaşım İrem’le Şubat’ın sonunda gittik biz ve buna rağmen beklediğimizden kalabalıktı.

Güven Turan (@benolmeden) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (26 Şub 2016, 10:20 PST)

40’tan fazla çeşidi olan dondurmalardan en çok tavsiye edilen cevizli ve bademli olanlarmış ama ben yine çikolata ve çilekliden vazgeçemedim tabii.

dondurmaci-ali-ustanin-onundeki-agac

Dondurmacı Ali Usta’nın önündeki ağaç

dondurmaci-ali-usta

Ayna görüp de dayanamayan genç. (Dondurmacı Ali Usta’nın tuvaleti)

 

Dondurmacı Ali Usta Nerede?

Moda Caddesi No: 264/A Moda / Kadıköy Tel: 0216 414 18 80

istanbul-yapilacaklar-listesi

6 YORUMLAR

  1. Bi vakit (90'lar sonu 2000'ler başı olmalı) ne çok giderdim. 2015 Kasım'da önünden geçerken acaba durup bir iki top götürsem mi diye düşündüm sonra havaya aldanıp aman Zihin hasta etme kendini demiştim. Şimdi ise canım çekti 🙂 Yazın eğer yolum düşerse affetmeyeceğim 🙂 En son bıraktığımda çok güzel dondurmalar yapıyorlardı. Herhalde çizgisinin bozmamıştır diye umut ediyorum.

  2. onun dodurması eskıden guzeldı,şimdi alelade bır dondurma ama gazeteler ve sızler cok abarttınız,ondan daha ıyı dondurmacılar var sagında solunda..

  3. onun dodurması eskıden guzeldı,şimdi alelade bır dondurma ama gazeteler ve sızler cok abarttınız,ondan daha ıyı dondurmacılar var sagında solunda..
    ılkk yorumum ama kabul etmedı..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here