Ana sayfa Avrupa Disneyland Paris Maceram

Disneyland Paris Maceram

805
0
Disneyland Paris‘e geçen yıl 29 Kasım’da iki arkadaşımla (Ebru ve Nazan) beraber gitmiştik. Trenle Disneyland’ın içine kadar gidebilme imkanınız var. Metrodan aktarma yapıyorsunuz. Biz bir metro biletiyle o kadar yolu gitmeye kalktık. Gitmeyi başardık ama dışarı zor çıktık. Çünkü Fransa’da metro ve trenlerde çıkışta da bileti makineye sokmanız lazım. Aksi taktirde kapılar açılmıyor. Dışardan biri halimize acıdı da kapıları açtı. Açılmasaydı makineden yeni bilet alıyorsunuz tabi cezalı olarak.
Hava soğuktu ve ara ara kar yağıyordu. Pazartesi olduğu için çok kalabalık değildi. İçeri girmeden çocuk gibi eğlenmeye karar verdik. Giriş ücreti biraz tuzlu 45 euro civarıydı. Disneyland ve Walt Disney Studio’larının ikisine de bu biletle giriş imkanınız var. Hafta içi 10:00’da ve hafta sonunda ise 09:00’da açılıyor. Hafta içinde 18:00’de, hafta sonunda ise 22:00’de kapanıyor.
Sabah 10:00’da parka giriş yaptık. Ücretsiz haritalardan aldık. Önce Disney kahramanları geçit törenini izledik. Sonra koştur koştur binebildiğimiz kadar çok oyuncağa binmeye çalıştık. Bu çocuk oyuncağıdır buna binmeyelim diye ayrım yapmadık. Şapkalar 20 Euro’ydu. Hediyelik eşyalar oldukça pahalı. Ancak oraya kadar gitmişken almamazlık edemiyorsunuz. Kış olduğu için bazı oyuncaklar kapalıydı. Oyuncaklarda kuyruklar oluyor diyorlardı. Evet kuyruk var ama çok beklemiyorsunuz. Ben hiç beklemek istemiyorum diyorsunuz ek ücret vererek Fast Pass-Hızlı Geçiş’ten yararlanabilirsiniz. Walt Disney Studio’ları Disneyland’dan daha güzeldi. Yüreğinizi ağzınıza getirecek oyuncaklar var. Bir ara nefesimin kesildiğini bile hissettim. Size tavsiyem alışverişi çıkmadan önceye bırakmanız. Çünkü torbalar oyuncaklarda büyük sorun oluyor. Ters dönen bir oyuncakta az kalsın torbayı aşağı uçuruyodum. Çantanıza sandviç vs koyup gidin. Fiyatlar ateş pahası. Fransızca bilmiyorum diye üzülmeyin. Konuşmanıza gerek yok zaten. Sadece oyuncaklara binmeden kaç kişi olduğunuzu soruyorlar.
Disneyland mı, o ne öyle çocuk şeysi demeyin mutlaka gidin. Ben tekrar gideceğim mutlaka. Sabah açılınca girin akşam kapanınca çıkın. Binebildiğiniz kadar çok oyuncağa binin. İyi eğlenceler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here