Ana sayfa Uncategorized D&R Kitap Alışverişi Tecrübem

D&R Kitap Alışverişi Tecrübem

689
16

Sonunda D&R‘dan alışveriş yapabildim. Yukarıda gördüğünüz üç kitap ‘Ege ve Akdeniz’de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey’, ‘Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 2001 Şey’ ve ‘Sineklerin Tanrısı’ ile kardeşim için ‘Atasözleri Sözlüğü’ ve ‘Deyimler Sözlüğü”nü, kitap harici olarak da Travel Blue Lüx Göz Bandı‘nı sipariş etmiştim. Kitaplar geldi, göz bandı ise bulunamadığından iptal edildi ve gelemedi.

* 10.10.2012‘de verdiğim sipariş 16.10.2012‘de elime ulaştı. Yani 6 gün.
* 25 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti almıyorlar-ki bu oldukça güzel bir uygulama.
 * Travel Blue Göz Bandı ‘Temin Sorunu’ nedeniyle iptal edildi ve bedeli iade edildi. Halbuki en çok da onun gelmesini istemiştim. Benim anlamadığım, eğer bu ürün hiçbir yerde yoksa neden sitede yer alıyor. Sonuçta dağ başında yaşayan bir insan değilim. İstanbul’da oturan biri bile temin sorunu yaşıyorsa diğer illerdekiler ne yapsın? 
* D&R paraya kıyıp kendine adamakıllı bir site yaptırsın. Zira insanın içinde alışveriş yapma dürtüsü olsa bile siteye girdikten sonra bu dürtü anında yok oluyor. Bir an önce alsam da gitsem diye düşünüyorsunuz. 
* Bir daha alışveriş yapar mıyım?: D&R insan gibi bir site yaparsa neden olmasın.

16 YORUMLAR

 1. Merak ediyorum ama böyle yazılar okudukça vazgeçiyorum bu gibi net alışverişlerinden.
  Birgün merakıma yenilebilirim. 🙂
  Zira baksanıza herşeyin online satış alanı var neredeyse artık.

 2. Sonuç olarak bence yapılabilir. fiyat açısından daha uyguna geliyor. Bir sürü kitabı daha düşük fiyata kargo ücreti ödemeden alınacak. Bu çoklu listelerde kullanılabilir.

 3. Ben Ankara'da oturuyorum, kitaplar maksimum 3 günde geliyor normalde; ama bazen tedarik edilmesinde sıkıntı yaşanan ürünler olduğunda 1 haftaya kadar uzayabiliyor.
  Eskiden hep kitapyurdu'ndan alırdım; ama D&R çok daha uygun fiyat olarak..

  • 3 gün çok iyi. Benim siparişte göz bandı olmasa daha çabuk gelirdi kesin. Kitapyurdu'ndan da alışveriş yaptım. Onu sonra yazacağım. Onlarda da fiyatlar uygun.

  • Bende de aynı durum söz konusuydu ama sonunda aldım şükür. 🙂 Okumaya başladım ilginç bir konusu var. Şimdiden tavsiye edebilirim. 😉 Teşekkür ederim, size de iyi okumalar. ;))

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here