Ana sayfa Uncategorized Bugün Ne Oldu? 6

Bugün Ne Oldu? 6

81
5

* Bahar geldiği için artık yatakla daha sıkı fıkıyım. “Biz ayrılamayız” havalarında, telefonun alarmını sürekli 5 dakika ileri kuruyorum. Yalnız bu dediğim olay sabahın köründe değil 11.30, 12 sularında gerçekleşiyor. Normal insanların ömrünün yarısı uykuda geçerken, benim ömrümün üçte iki buçuğu kesin geçiyordur. Yetmiyor azizim, yet-mi-yor!

* Bugün son iki vizem vardı. Onlar da bitti, kurtuldum. Yüksek lisansta neden vize var onu da anlamadım arkadaş! Bir ton sunum, ödev vs. yapıyoruz zaten. Bir de üstüne sürpriz sunum yaptım. Sürpriz diyorum çünkü benim sunumum normalde haftayaydı. Ancak hoca (bir türlü alışamadım hoca hoca diye etrafta dolanmaya, öğretmen onun adı öğretmen! Ama öğretmen dediğimde de millet beni dışlar diye korkmuyor değilim. Japonlar gibi “sensei” mi desem ya da “teacher” vs. 🙂 ) kalan tüm sunumlar bu hafta yapılsın bitsin demiş, benimse hiçbir şeyden haberim yok. Neyse hallettim bir şekilde. 🙂

* Okulumda dün olaylar çıktı. 5 öğrenci yaralanmış. Olayın haberi şurada. Biz, olayların yaşandığı sırada, bir sınavdan çıkmış diğer sınavın kağıtlarını veriyorduk. Başına aldığı darbe sonucu kanlar içinde kalan bir öğrenci gördük. “Marmara’da faşizme hayır” sloganları atılıyordu. Benim de siyasi görüşüm belli ama böyle olaylara katılmıyorum. Neyse, bizim sınavlar bitti binadan çıktık, okuldan da çıkacağız ama çıkamıyoruz. Neden? Çünkü kapıları kapatmışlar. Çevik kuvvet de geldi üstüne. Haydaa! Gerisin geri içeri girdik. 5 dakika sonra olaylar durulunca çıkabildik. İletişim Fakültesi olduğundan olaylar eksik olmuyor ne yazık ki. Bugün (Perşembe) de kapıda yine çevik kuvvet vardı. İçeri girerken de önlemleri arttırmışlar ama “Yüksek lisans öğrencisiyiz” dediğimiz zaman havaları değişip hemen içeriye buyur ediyorlar. 🙂

* Okuldan çıktıktan sonra Cevahir‘de tuvalet molası verdim. Laf aramızda Cevahir’i tuvalet olarak kullanıyorum. Zira evimle okulum arası pek yakın değil. Çay ve ihtiyaç molası bir iki! Dipnot: İstanbul bu sene ne Arap turist yaptı değil mi? Cevahir’in kapısında resmen kuyruk vardı.

* Akşam maç var diye trafik kilitti. Anadolu Yakası’na geçmeye çalışanlara Allah sabır versin dedim içimden. Mecidiyeköy‘de arabalar resmen durmuş vaziyetteydi. Ben de otobüs bekle vs. uğraşmamak için baktım saat de uyuyor, annemin yanına Maslak‘a gittim, beni de aldı da sağ olsun rahat rahat eve geldim. Bir gün önce trafik ve otobüste pestili çıkmış bir vaziyette gelmiştim eve.

* Fenerbahçe-Lazio maçında kazanan taraf 2-0‘lık skorla Fenerbahçe oldu. Futbol sevmeyen, takip etmeyen ve izlemeyen biriyim. Hangi takımlısın diye sorarsanız Galatasaray‘ı tutuyorum. Onu bırak başka takım tut deseler, Fenerbahçe tutacağım en son takım olur sanırım. Yine de tebrikler orası ayrı konu.

5 YORUMLAR

 1. E geçmişler olsun o halde. 🙂
  Demek 12'ye kadar uyku hee.. Ben 7.30da değil de 7.45 kalktığım için mutlu oluyorum biliyonuz mu siz. 😀
  Son paragrafa da aynen katılıyorum. Bende bi sevemedim feneri ve çoğu fenerliyi.. 🙂 Kan mı çekiyor nedir.
  Şimdi burada da takım kavgası çıkarmış. Polisleri buraya alalım bir zahmet. 😀

 2. Haberi ne kadar basit geçmişler. Detay yok, durum nedir belli değil.
  Beni de bıraksalar uyur muyum o saatlere kadar acaba? (eskiden uyurdum, öğrenciyken) Her gün kalkış sabah 7! Hafta sonu da farklı değil. Akşam dışarılardaysam sabah 4`te gelsem 3-4 saat max.uyku sürem:) Başına iki velet geliyor sabah istersen kalkma:))
  Arap turistler olayı aştı bizi. Eskiden sadece yazın gelirlerdi Bursa`ya. Şimdi yaz-kış burdalar. Hatta ev alıyorlar, sağda solda sürekli görüyoruz. Geçen bir afiş vardı, Arap bilmem ne merkezi olmuşuz diyordu belediye. Herhalde iyi bir şey, gururla asmışlar. Vay be! Konu açılmışken bir de şunu yazayım. Bir kere çocuklarla denk geldik. Arap adam, karşısında dizilmiş kadınların fotoğraflarını çekiyordu. (sürü şeklinde ve çok kadınlı-çocuklu gezdiklerinden) Kadınların hepsi simsiyah ve hatta peçeleri, eldivenleri var. Peer Ole dikkatlice baktı ve "anne sonra nasıl anlayacaklar hangisinin kim olduğunu" dedi:)))

 3. @Semi M.Eller Sürekli olan bir olay olduğu için uzatmaya gerek duymamışlar. :))
  Okula giderken ben de sabahın köründe kalkıyordum ama şimdi 7'de kalmam imkansıza yakın bir durum. Çocuk olunca uyunamıyor tabii. 😀
  Ev alma Arap komşu al desenize. :)) Bursa yeni Dubai mi olacak yoksa ahahah. :)) Peer Ole bile çekmenin gereksiz olduğunu anlamış ama onlar anlayamamış. Kendi hallerine bırakmak lazım. :))

  @Kitap Cumhuriyetim 11 benim için erken bile sayılır. 😀 6.35 mi!!! Üzüldüm valla. Allah kolaylık versin. 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here