Ana sayfa Uncategorized Bugün Ne Oldu? 5

Bugün Ne Oldu? 5

127
15

Kategori Bugün Ne Oldu? ama ben size dün ne oldu onu anlatacağım. Bizimkiler dün yazlığa gitti. Yazlık diyorum çünkü oranın adı yazlık, nokta. Kışın ne yazlığı demeyin benim için oranın adı yazlık. Kışlık mı deseydim arkadaş? Kışlık ne ya kömürlük gibi. Neyse, dedim “Ben gelemem, müzikale bilet aldım oraya gideceğim.” Onlar gitti, ben kahvaltı yaptım, oyalandım ettim. Sonra internetten baktım salon ne kadar dolmuş, yanımda boş bir koltuk vardı o satılmış mı. Manyaklıkta bir dünya markasıyım.

Twitter’a “Bugün günlerden Şark Dişçisi” yazdım. Bunun üzerine Twitter’dan Tuğba “Lüküs Hayat’tan sonra seyrettiğim en iyi müzikaldi” dedi. Bunun üzerine daha da meraklandım. Giyindim, acele acele bir şeyler yedim. Çıktım yağmur yağıyor şakır şakır. Koşa koşa otobüsü son anda yakaladım. 40 dakikalık bir yolculuk sonrası sahneye ulaştım. Girdim içeri bileti verdim, kestiler. Oturdum annemleri aradım ne yapıyorsunuz diye. Şöminede patates pişiriyorlarmış. Dedim alacağınız olsun. Tam telefonla konuşurken bir görevli çocuk geldi. “Rahatsız ediyorum ama biletinize bakabilir miyim?” dedi. İçimden “Ne oluyoruz arkadaş?” dedim. Biletime baktı.

“Yalnız bu 30 Ocak’ın bileti, bugün 26 Ocak demesin mi!”

Akıllı ben, haftaya Çarşamba olan oyuna Cumartesi günü gelme süper zekalığını göstermişim. “İsterseniz Kabare müzikali var bugün ona girebilirsiniz” dedi. Dedim ona gittim zaten Çarşamba günü. Çıkarken bir de üstüne kusura bakmayın dedi. Dedim asıl siz kusura bakmayın. Biletimi kesmiş bulundular ama bir sorun olmazmış Çarşamba yine gideceğim. Ölmeden önce bunu da başardım. İleride anlatır anlatır gülerim. 🙂

15 YORUMLAR

 1. oooo yazının sonunda şöminedeki patates yüzünden kalbime bir sızı girdi.
  ve Çağatay gibi (Yalan Dünya)
  owwwwwwwwwww yooooooooooooo der kaçarım 🙂

 2. Ahahah 🙂 o havada çektiğiniz çileye mi,kaçırdığınız patatese mi yoksa görevlinin önünde yaşadığınız mahçupluğa mı üzüleyim bilemedim :))
  Bir keresinde de ben hastahane randevusunda aynı şeyi yaşamıştım,ayın 19'nu 9 diye algılayıp MR'a gitmiştim.Kayıtlarda adınız görünmüyor diyen kıza birde cırlamıştım :))tabi sonra mahçup bir şekilde özür dilemek zorunda kaldım 🙂

  • İnsalık hali başımıza gelebilir böyle şeyler. Ama nereden bakılırsa bakılsın komik duruma düştüğümüz aşikar. :DD Sizin durumunuz biraz daha fenaymış. 🙂

 3. İstanbul'a gelmişken yapacağım en iyi iş tiyatroya gitmek olacak. "Kabare"nin bugün son günüymüş aklımdan çıkmış; ama Şark Dişçisi için önümde epey gün seçeneği var. Onu unutmam artık.

 4. Okurken gülümsedim =) Unutulmayacak bir anı olmuş. Şark Dişçi'si çok güzel. İki kere izledim geçtiğimiz sezon.

  Bir de İstanbul Efendisi var hemen hemen aynı kadro oynuyor. Engin Alkan gerçekten güzel işler başarıyor. Şimdiden keyifli seyirler =)

  • Ben çok oyun seyredemiyorum çünkü gitmek istediğim zaman hiç düzgün yer kalmamış oluyor. Ben de dellenip almıyorum bilet. 1 ay önceden alma huyum da olmadığı için gidemediğimle kalıyorum. Bu kez biraz erken aldım da gidebildim ama bu sefer de tarihi tutturamadım. :)))))

  • Olsun her işte bir hayır vardır diyelim =) Biletler genellikle ayın 15 de saat 11:00'de (bazen 12:00 de olabiliyor) satışa çıkıyor. Heyecanla ayın ortasını bekliyorum =) Benim tiyatro tutkum böyle işte =)

   İzledikten sonra mutlaka yazı bekliyorum =)

  • Vişne Bahçesi bu sezon gittiğim ilk oyundu . Oyunun bazı kısımlarına olmasa da olur diyebilirim. Gereksiz uzatmalar var. Ama genel olarak iyi bir reji izleyeceksiniz. Keyifli 2 buçuk saatler =)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here