Ana sayfa Uncategorized Bugün Ne Oldu? 2

Bugün Ne Oldu? 2

140
21
Geçen gece her zamanki gibi abuk sabuk rüyalar gördükten sonra sabah erkenden kalktım. Hasta olmama rağmen hazırlanıp dışarı çıktım. Uzun süren bir yolculuktan sonra Galatasaray Üniversitesi‘nde arkadaşımın organize ettiği Reklam Oburları‘nın gösterimine gittim. Üniversiteye gide gele bir nevi bu okulda okuyorum sayılır artık. 40 dakikalık bir reklam seçkisi izledik. Bu seçki içinde ilk defa izlediğim reklamlar da vardı. Hepsi bir hayli komikti işin gerçeği. Salondan en çok reaksiyon alan reklamlar ise Panda reklamlarıydı. Hani şu Panda’nın, ürünlerini kullanmayanları cezalandırdığı yabancı reklamlar. 
Oradan çıkıp Akaretler‘deki Açıköğretim Bürosu‘na gitmeye karar verdim. Otobüse binerken Fransız‘ın biri yana yakıla Fransızca konuşarak, kendisine akbil basacak birini arıyordu. Herkes “Yok bende” dedi. Hatta kızın biri “Benimkinin içinde yok ama yeaa!” cümlesini Türkçe sarfetti. Fransız da bunu duyunca “Canın sağolsun be abla” diyecekti ki bana döndü. Ben de elim mahkum bastım ona da akbil. Bunun üzerine ağzından zorla bir “Thank you” çıktıktan sonra avucundaki bozuklukları elime tutuşturmaya çalıştı. Dedim kalsın istemez, senin paran burada geçmez corç!
Açıköğretim bürosuna girip yeniden çıkarttığım kartımı aldım ve final sınav yerlerimi öğrendim. Kağıthane ve Kuştepe‘deki ismini cismini ilk defa duyduğum okulları görünce seneye kaydımı dondurmaya karar verdim. Zaten hafta sonu sabahın köründe kalkıp, sınav yerini bulup aptal saptal soruları yanıtlamak bile benim için bir zulüm.
Nişantaşı‘ndaki okulum Marmara Üniversitesi‘ne yürümeye karar verdim. Önce ilköğretim okulum Maçka, daha sonra lisem Maçka Anadolu Teknik‘in önünden geçip üniversiteme ulaştım. Gururla söyleyebilirim ki, artık resmen “mezunum”. Karşınızda bir üniversite mezunu var, iki kere düşünüp bir kere konuşun, ayağınızı denk alın. :)) 79, 26 ile mezun olmuşum. Hiç yoktan iyidir.
Metro ile annemin yanına İstinye Park‘a gittim. Okuldan sonra kardeşim de yanımıza geldi. Yemek yedikten sonra annemle ben sinemaya, kardeşim de yüzmeye gitti. Dehşet Kapanı filmine gittik. Filmin ayrıntıları ise başka bir post konusu.
Akşam da eve gelince bir güzel mantı yedik. Aslı Börek‘in mantılarını herkese tavsiye ederim. Oldukça pratik ve lezzetli.
Buket Uzuner‘in son romanı Uyumsuz Defne Kaman’ın MaceralarıSu‘nun ortasına gelmeme rağmen okumaya tekrar baştan başlamaya karar verdim. Zira okuma süresi uzadıkça kitaptakileri unutma ve kitabı zorla okuma evresine giriyorum. O nedenle baştan başlamak en iyisiydi. Kitabı bitirdikten sonra kitap eleştirimi farklı bir şekilde yapacağım, bunu da şimdiden duyurmuş olayım.

Never Say No To Panda!

21 YORUMLAR

 1. İlk olarak mezuniyet icin tebrik ederim ben de mezun olmak uzereyim ayni duygulari paylasiyorum 🙂 ikinci olarak panda reklamlarini ben de cok basarili buldum 'only youuu..' seklinde parcanin girisiyle birlikte pandanin delirmesi süper 🙂 Aslı Börek tavsiyesini de dikkate alacagim önümüzdeki bir zamanda. Son olarak Sayin Buket Uzuner'in kitabini daha önce okumadim yazim dilini pek bilmiyorum, ancak kendisinin oğluyla ayni lisede okudum

  • Teşekkürler tebrik için. 😉
   Panda reklamları gerçekten oldukça yaratıcı.
   Buket Uzuner'i ben de ilk defa okuyorum, şimdiden tavsiye edebilirim. ;))

 2. 4 yıldır okuyorum Güven, mezuniyetime en iyi ihtimalle 3 sene daha var!! Nası özendim, nası imrendim tahmin edersin heralde =)
  Ya o değil de eleştirini bekliyorum, ona göre gidip alayım 🙂
  Ahmet Ümit'i de hala elime alabilmiş diilim bu arada, çok hızlıyım(!) diy mi 😀

  • Gün gelir bir bakmışsın mezun oluyorsun. Benim tavsiyem öğrenciliğin tadını çıkarman yönünde. 😀
   Ahmet Ümit'in ben bir tek Bab-ı Esrar'ını okudum ve yordu beni. Diğer kitaplarını da aldık babam sevdi ama ben yarım sevdim diyelim. Başka kitap oku o şart mı arkadaş! :))
   Buket Uzuner'i de iki-üç güne bitirmeyi düşünüyorum. Zira bögh geldi. 😀

  • Bunca sınav, koşuşturmaca arsında ne kadar tadı çıkabilecekse uğraşıyorum vallahi ^.^
   İskender var zaten elimde onu okuyorum şimdi =) Uzatmaya sündürmeye gelmiyo kitap malesef 🙁
   Gizli Anların Yolcusu da taze bitti ama önermem :)) Buket Uzuner'in İki Yeşil Su Samuru da sağlam kitaptır onu öneririm bak 😉 Çok çok çok seviyorum okumayı ama ah bi de vakit bulabilsem 🙁
   Geçmiş olsun bu arada..
   "Bugün Ne Oldu"lar da iyi oluyo, daha sık yaz =)

  • Elif Şafak mı? Salla gitsin. 😀
   Ayşe Kulin'in tek merak etmediğim kitabı. İki Yeşil Su Samuru'nu öneren birkaç kişi daha oldu. Merakım tavan!
   Sevip de vakit bulamamak daha kötü. Ama her şeyin bir vakti var gibi. Her dönem çok kitap okunacak diye bir durum yok.
   Teşekkürler.. Benim hastalıklarım yarım günlük. Yatak döşek yatan bir insan değilim. İki hapşu bir öhö.
   Ben insanlar sevmedi sandım ondan zırt pırt yazmıyorum. "Banane arkadaş ne olduysa oldu" derler diye çekinmiştim. Bundan sonra daha çok yazmaya dikkat edeyim o zaman. ;))

  • Salla diyosun 😀 Üçüncü Elif Şafak'ım olacak, daha anlayabilmiş değilim tarzını.. Beğenirsem haber veririm ama 😀 😀
   Yok yok memleketimden insan manzaraları gibi oluyo :)) Seveni var işte, sevmeyeni de o postları okumasın 😛
   Sevgiler 🙂

 3. Öncelikle tebrik ederim darısı başıma 😀
  Açıköğretimden ne okuyordun ? Dun diyorum dondurduğun için 🙂 Ben de okuyorum ikinci üniversite olarak neyse ki benim çok yakın çıktı sınav yerim hatta kendi mahallemde şans bu olsa gerek 🙂

  Buket uzuner'i doğru bir tercih olmuş uslubu güzeldir konuyu ele alışı da farklıdır 😉

  • Teşekkürler.. 😉
   Açıköğretim İşletme okuyorum, dondurmadım dondurmayı düşünüyorum. Bana hiç öyle yakın denk gelmedi. İnadına yapıyorlar sanırım. 😀 Üni.den mezun oldum hala okuyorum bitmiyor meret. Tamamen yük olmaya başladı. Dondurmak en güzeli.
   Buket Uzuner'i de sevdim ama kitap bitse daha çok seveceğim. 😀

  • Uluslarası ilişkiler okuyorum ben de şimdilik bir zorluğu yok ama bakalım belki ben de o güzeliği tadanırım , dondurabirim kendi alanımla beraber götürmek zor oluyor

  • Ovv International Relations. Benim bölüm de Public Relations'tı. Güzel bölümdür okumak isterdim açıkçası.
   Bence dondurun gitsin boşa para ve zaman kaybı. 😀

 4. Bende nerelerde diyordum, meğer geziyormuşsunuz fıldır fıldır… :p 🙂
  Öncelikle tebrikler. Ve geçmişler olsun. Bende bayadır şöyle adamakıllı hasta olmadım, ona yanıyorum. Deli diyebilirsiniz ama şöyle yatıp naz etmeyi nasıl canım çekiyor anlatamam. (:
  Videoyu izleyemiyorum ama güzeldir diyorum. Ve diyorum ki, neden bizdeki reklamlarına bu kadar önem vermiyorlar ki? Almışlar iki çocuğu, abla!nın peşinden koşturuyorlar. Ama sonra kestiler reklamı. Herhal tepki aldı diye düşünüyorum. Yada bana bir daha rastlamadı. Bu arada aynı pandadan bahsediyoruz herhal değil mi? 😀

  • Gezmiyorumm! 😀
   Teşekkürler. ;))
   Hastalıklarım bir günlük benim. Misal şu anda iyiyim. Ben de olamıyorum öyle hasta bayağıdır. Niye deli diyeyim, ilgi beklemek herkesin hakkı.
   Yok bu yabancı, Panda peynirleri hakkında. Okan'da Neyin Peşindesin diye bir bölüm var orada da gösteriyorlar belki görmüşsünüzdür. :))

  • Öyle değil mi, teşekkürler. 🙂
   hımm.. düşündüğüm şey aklıma geldi. Aynı panda değilmiş. Yok hiç görmedim. Okan Bayülgen'in programlarını hiç baştan sonra izlemişliğim yok zati. (:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here