Ana sayfa Uncategorized Biraz da aşk yazalım…

Biraz da aşk yazalım…

323
24
Bir erkekten hoşlandığınızda hiçbir şey yapmayın
ve büyülü bir şekilde sizin onu beğendiğinizi
anlamasını ve ilk hareketi onun yapmasını umun. 

|Neden her zaman erkekler teklif eder?|

Doğru erkeği bulamadığını söyleyen kızların hepsinin ortak özelliği, bir ilişkiye başlamadan önce ilk hamleyi her zaman karşı taraftan beklemeleridir. Benim tavsiyem bir erkekten hoşlandıysanız yanına gidin ve bunu ona söyleyin ya da ‘sonsuza kadar’ onun sizin yanınıza gelmesini bekleyin.

İlk hamle, konuşma, bakış ya da filmlerdeki haliyle sokakta yürürken çarpışma anı çok önemlidir. Bu ilkler, çoğu zaman erkeklerden beklenir. Karşı cins her zaman nazlıdır ya da böyle şeyleri yapmak için yasaklıdır. Peki bu durumun tam tersi de olamaz mı? 

Ben bir kızın yanına gidip “Çok güzelsin, benimle bir şeyler içmek ister misin?” demem, diyemem. Bu durumu sadece utangaç olma halime de bağlıyor değilim. Zira yapımda da yok. Benim beğendiğim kız (hiç gerçekleşmeyeceğini bildiğim halde) benim yanıma gelsin ve ilk hamleyi o yapsın isterim. “Aa eziğe bak olur mu hiç öyle şey!” diyenlerdesiniz o sizin bileceğiniz iş. Karşı cins benim yanıma gelmediği sürece bu iş olmaz ve ikimiz de mutsuz mutsuz takılırız olur biter. İkimiz de birbirimizi beğendiysek, benim beğenim platonik olarak kalır, o da “Bu çocuk bana ne zaman açılacak” diye kendini yer durur.

Hani kadın erkek her konuda eşitti? İş ilk tanışmaya gelince mi kendinizi soyutlar oldunuz? Her zaman erkekler cesur olacak değil biraz da siz kendinizi ortaya atın. “Çok yakışıklısın, takılalım mı?” gibi abes sözler sarf etmeniz de gerekmiyor. Saati sorun, okuduğumuz kitaptan konu açın, adres sorun… Kısacası ilk girişi siz yapın.

Benim gibi düşünen ya da eyleme geçemeyen erkeklerin sayısı da bir hayli fazla. Belki de sizin yıllardır aradığınız ya da beklediğiniz insan böyle biridir. Kim bilir?

Şimdi yukarıda söylediklerimin hepsini unutun. Birini beğendiyseniz eğer sonunda reddedilme, tokat yeme, dayak yeme, aşağılanma vb. ihtimalleri olsa dahi yanına gidip onu beğendiğinizi belli edin. Çünkü hayat karşı tarafın ilk adımı atmasını beklemek için çok kısa.

24 YORUMLAR

 1. Çok eğlenceli bir yazı olmuş, bence 🙂 İlk adım meselesi de şehir efsanesi oldu, çoktan. Şimdiki kızlar(bir kısmı hariç) gayet de net ve kararlılar, istediklerini alma konusunda. Tabii o kız ya da erkek beklenen kişi olur mu bilemem 🙂

 2. Bu konudan bende muzdaribim hatta blogumdaki son yazım şahidimdir. 🙂 Açıkçası ben söyleyemem, söylemem de zaten utangaç bir yapım var benimde. Dayanabildiğim kadar dayanırım,zaten çok ağır koşullarda eğittim yüreğimi, acımdan ölsem de gıkımı çıkartmam.
  Bir kere bizim toplumumuzda kızlar itiraf etse basit oluyorlar, erkek eziliyor. Bu düşünce hakimken ben gidipte itiraf falan etmem gerçi bunları söyleyecek türde biriyse zaten hiç bulaşmam ya neyse işte ben hissiyatımı belli edecek sinyalleri gönderirim, karşıdaki aldı aldı almadı haydi bana eyvallah tavrı takınırım. Bir de ben olayların doğaçlama yaşanması taraftarıyım o iki kişi -biz safhasına geçemedim henüz- birbirinin hislerini anlasın ve ikisi birden hadi bir şeyler içelim, moduna girsinler istiyorum. Bu arada bir kızın itirafı da hiçte romantik gelmiyor ki, sizce romantik mi bu? "Çok yakışıklısınız, benimle bir şeyler içer misiniz? Yok yok en iyisi ben dayanabildiğim kadar dayanayım, platonik aşklar daha zevkli 🙂 Ellerinize sağlık, bu tarz yazılarınızı hep bekleriz 😉

 3. öhö öhö 🙂 aşk ilgi alanım olduğu için cidden ilgimi çekti bu konu..

  birinden hoşlanırsam eğer şöyle belli ederim (bir nevi tavsiye olsun)

  1. Sürekli konuşma çabaları
  2. Sevdiği şeylerden bahsederim, o konulara yönelirim..
  3. Arkadaş olarak buluşup ayrıldıktan sonra güzel bir teşekkür mesajı atarım (aslında normal arkadaşlarıma da bunu yapıyorum)
  4. Baktım ilgimden şikayetçi değil hoşuna gidiyorsa konuşmaya devam, eğer yok uzak durup bahane uyduruyorsa hemen çekerim kendimi.
  5. Zaten bir süre sonra o size geri gelecektir (eğer gerçekten düşüncesi varsa)

  İşte olay budur.. Kendimi çok çapkın birisi gibi hissettim (ama aslında öyle değilim tam tersi :p )

  Ama şu bi gerçek aşk varsa eğer o seni buluyor özellikle de sen hiç istemediğin zaman tık diye geliveriyor..

 4. Ne güzel, ne doğru yazmışsın!
  Hoşlaşan gitsin söylesin canım. Eğer her iki taraf da karşısındakini beklerse sonsuza dek bekleşme ihtimalleri var! Bu korkutmuyor mu?

 5. belkide dogrusu bu cünkü beni begeneneni ben begenmiyorum ama benim begendigimde ben gidemiyorum yapimda yok gidicem diyicem sonra da havalara giricek aaa bu kiz bana geldi filan diye ne bileyim zor isler böyle bekler dururuz iste 🙂

 6. @Miss Eliane: Teşekkürler. Beklenen olsun olmasın, kız erkek fark etmez gitsin söylesin arkadaş! :))

  @Glikoza: Her insan birbirinden farklı tabii. Herkes nasıl biliyorsa öyle yapsın. :)) Bu tarz yazıları sıklaştırmayı düşünüyorum. ;))

  @İlknur Akpınar: Maddelerinize uyamam ben sanırım ama son cümlenize tamamen katılıyorum. 😀

  @Cessie:Teşekkürler. Korkutmuyor illa ki açılan biri çıkar. :))

  @Prensesin Masalı: Yukarı tükürsem bıyık, aşağı tükürsem sakal meselesi sanırım. Beklemek iyidir. :)))

 7. "İlk adım"ın cinsiyetle alakası yok sanırım. Ancak cinsiyet bu olayda, risklerin türünü değiştiriyor. Bir hatun gözüyle bakalım;
  Hoşlandığı bir erkek yanına gelip de ilk adımı atmışsa, hatunun kişiliğine bağlı olarak belki biraz naz yapar ama sonunda güzel güzel yaşarlar ilişkilerini. Hoşlanmadığı bir erkek gelir de ilk adımı atarsa, yine hatunun kişiliğine bağlı olarak kabaca ya da nazikçe reddedilir. Burada erkeğin alacağı en fazla risk arkadaşlarına madara olmak, hatunlar arasında kıkırdaşmalara sebep olmaktır.
  Şimdi bir de hatun gözünden bakalım;
  Hoşlandığı bir hatun yanına gelip de ilk adımı atmışsa, er kişi bunu hemen kabul eder(Naz yapanını görmedim daha)ve güzel güzel ilişkilerine başlarlar. Hoşlanmadığı bir hatun gelir de ilk adımı atarsa, hatun burada çok büyük bir risk almış olur. Er kişinin karakterine göre hatun "yollu" olarak düşünülüp üzerine atlanabilir ya da nazikçe reddedilebilir. Nazikçe rededen er kişinin aklının bir köşesinde her daim kocaman bir "acaba?" kalır. Ne yapar eder o hatunla bir şekilde beraber olur.
  O yüzden bence ilk adımı eşitlik-eşitsizlik gibi şeyleri düşünmeden er kişi atmalıdır. Aldığı risk ne olursa olsun daha azdır.
  Umarım meramımı anlatabilmişimdir zira bugün kelimeleri birleştirmekte zorluk yaşıyorum.

  • Siz kadın olduğunuz için öyle düşünüyorsunuz. Neden yollu olarak düşünelim ki? Hoşlandığımız biri ilk adımı atıyorsa biz neden hemen kabul etmeyelim, naz yapmak şart mı? :)))
   Erkek ilk adımı atmalıdır diye bir kaide olmamalıdır, olamaz. 😀

  • Çok fazla erkek arkadaşım var, ordan biliyorum. Erkeklerin %80'i (oranı çok yumuşattım) "ilk adımı hatun" atsın der ama hoşlanmadıkları birinden gelince o adım fena halde arkasından konuşulur.
   "Erkek ilk adımı atmalıdır" kaidesini evlenene kadar kabul etmemiş bir hatun kişi olarak aslında ben de senin gibi düşünüyorum (Gerçi ben hiç reddedilmedim, aşırı temkinliyimdir).
   Sonuç olarak, umarım hoşlandıkların senin için ilk adımı atarlar (;
   Yoksa ööle bakar durursunuz okul bitene kadar 😛

  • İyiymiş. Ben kuduruyorum öyle bakışmalar uzayınca. Sabırsızım zannımca biraz 😀
   Neyse ki Yunus benden de sabırsız çıktı da bari evliliği o teklif etti 😀

 8. Boyle davranırsa bır bayan.. bana gelip konusan herkeze konusur bu kız yollu denır… dırek turk mantıgı… Kız kısmı boyle davranmaz!!!! Gostermeden herseyı yapmalıkı iyi kız olsun… bır bayan olarak su ana kadar boyle bısı yapmadım .. ve yapmamada aynen bu lafları işitmemek için

 9. Yorumlardan anlaşıldığı üzre, konu hakkında görüşler biraz uçlarda. Ya yapacak, yada yapmayacak. Ben öyle anladım. 🙂
  Kendim, heyecanlı ve utangaç denilen biri olarak, bir erkekle ilk muhabbeti başlatamam. Başlatmadım. Ama şu var, öyle birşey olur ki, ilk konuşma sana düşer. Dediğiniz gibi ne bilim en basiti saat sormak mesela. Böylece kader ağlarını örür. Anlaşıldığı üzre ben kendimi kadere teslim ettim. 😀 evren duyar değil mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here