Ana sayfa Uncategorized Ben Tekim

Ben Tekim

100
22
Geçenlerde yazdığım Mim Değil GBT (Genel Bilgi Taraması) Mübarek yazım sonrası bana destek olanlar kadar demediklerini bırakmayanlar da oldu. Meğer mim konusuna bir dokunan bin ah işitiyormuş da haberim yokmuş. Bloggerlardan biri blogunda bana çok güzel bir yazı döşemiş. Kim olduğunu söylemiyorum gereksiz çünkü. Kendisi bana yazısında “haddini bil” bile demiş ve beni “cool” takılmak ve başkalarını küçümsemekle suçlamış. Hepimiz Allah’ın bir “cool”u değil miyiz arkadaşım? Bögh kendimden iğrendim. Neyse işin komiği bu yazıyı yazan kişi yazıyı blogundan kaldırmış ne hikmetse. Bir laf ettiysen arkasında dur değil mi ama?

Her şeye rağmen ben bu kişiye “Mim Protector” adını veriyorum ve ona kendi sevdiği yöntemle “Mimlerin Koruyucusu ve Yılmaz Bekçisi Ödülü”nü veriyorum. Bu ödülü herkese dağıtmasın çünkü bir tek onun hakkı. Yazısında bana demediğini bırakmadıktan sonra yazdığım yoruma karşılık “Bu yorumu diğer bloggerlar yorumlansın” demiş. Bu söz hemen aklıma “Buna barış hakemleri karar verecek” ya da “Karar saygıdeğer jüri üyelerinin hakimim” laflarını getirdi. 

Tüm bunlardan sonra çıtayı yükseltme zamanının geldiğini düşünüyorum ve diyorum ki: Bloggerlar arasında ben tekim!  Ben tekim. Tekim ben. Ben tekim. Hülya Avşar’ın dediği gibi “Şampiyon belli ikinci kim?”. Her şeyi ben bilirim ve herkesi eleştiririm. Mim yazanlar savulun! Çünkü ben tekim. 
Not: Bilimsel yayın çıkartmıyoruz, fetva da yayınlamıyoruz. Her yazılan şeyi ciddeye almayın. Hayat boş, eğlen coş.

22 YORUMLAR

 1. Güldüm, gülüyorum. Güleceğim. 😀
  Düşünceye saygı duymak lazım, artı düşünceye sahip çıkmak lazımdır.
  Yazan kişi, yazıyı kaldırdığına göre, demek oluyor ki, beklediği desteği görmemiş. Ben böyle düşündüm açıkcası. Hoş, nasıl bir destek bekliyor olabilir bilemiyorum ama.
  Bu mimler başına bela oldu, iyi mi? 😀 İşin şakası tabi.

 2. Mimlenmekten ödüm kopuyor. Eleştirince de ukala yaftasını yapıştırıveriyorlar. Anlamıyorum, herkes sevmek zorunda mı, bir de üşenmemiş yazı mı yazmış? Bu ne kısır döngüdür Tanrım…

 3. Milletin taktığı şeylere bak.Şanssız bedevi misali bir aydır başıma gelmeyen kalmadı ben bunu bile takmazken mim konusunda yazdığın yazıya köpürüp bunu adeta gurur meselesi yapan şahsı hayretle izliyoruz:)

 4. blogger ana sayfasına postun başlığını gördüğümde dedim ki, evet bu adam tek.

  girip okuyayım ne yazmış diye düşündüm ama sonra zaten haklıdır biliyorum du başka bi işim vardı onu yapiym dedim.

  dayanabildim mi? e eh. girdim okudum, kendimi ooo-nay ladım.
  sen teksin, ben tekim, ama o değil.

  • Yüzü kızarmış smile olsa koyardım buraya kesin. 🙂
   Teşekkürler güzel sözleriniz için. (Tekrar yüzü kızarmış smile)

   Hepimiz tekiz ama bazılarımız daha tek diyelim o zaman. 😀

 5. Hiç kimse tek değil 🙂
  Mimin seveni de çok sevmeyeni de, ben de artık sevmeyenlerdenim, saygı duymak lazım herkese, o arkadaş neden bu kadar sorun etmiş, mimleri bu denli sahiplenmiş anlamak zor.

 6. ben mim olayını pek anlamadığım, ilgimi de çekmediği için mim postlarını çok sevdiğim, düzenli takip ettiğim bloglarda bile okumuyorum.arada beni mimleyen oluyorsa da kaçmıştır benden.

  bu yazını geçen hafta falan okusaydım."aaaa ne enteresan. insanlar bunu dert etmiş"derdim. ama geçen cumartesi bir arkadaşımla konuşuyorduk.insanların facebook u ne kadar ciddiye aldıklarını listede olmanın / olmamanın ilişkilere yansıdığını ve çok güldüğümü söylemiştim.o da bir tanıdığının fotoğraf/ durumuna yorum yaptığını ve bir başkasının arkadaşıma " ama bana yorum yapmıyor/beğenmiyorsun" diye tavır aldığını söyledi."şaşkınlıktan açılan ağzımı arkadaşımla birlikte zor kapadık 😀

  • Günümüzde hayatlar ve ilişkiler sanal dünya içinde yaşandığından o kişinin öyle bir tepki vermesi kendince çok doğal. Neyin gerçek neyin sanal olduğunu bir öğrenebilsek..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here