Ana sayfa Alışveriş babil.com Alışverişim

babil.com Alışverişim

587
10
Kitaplarımı internetten alıyorum ve pişman da değilim.

Sadece Taksim’e gittiğimde kitapçılara uğruyorum. Zira her yeri istila eden D&R’lar, Taksim’deki kitapçıların havasını yakalayamıyor ne yazık ki. Kitapçıların kapanmasında biz internetten alışveriş yapanların payı da var elbette ama yine de ara ara giderek bir nevi suçluluk duygumdan arınıyorum.
İnternet sitelerine geri dönecek olursak eğer, babil.com ilk ortaya çıktığı zamanlar, kişi alışkanlıklarını kolay kolay değiştirmez misali çok üzerinde durmamıştım. Ancak çevremdeki kişiler siteden ardı ardına alışveriş yapıp memnun kalınca ben de kayıtsız kalamadım. “Kitap Dünyasının Yeni Kahramanı” sloganıyla Nisan 2014’te okurla buluşan babil.com benden tam not almayı başardı. Ama tabii şimdilik…

 • Benim için sitenin tasarımı ve kullanışlılığı çok önemli. dr.com.tr ve kitapyurdu.com ile kimyamız pek uyuşmadı şimdiye kadar ama babil.com, idefix.com gibi tam benlik bir web tasarımına sahip bir site olmuş. Türkçe Kitap kategorisinde yer alan “Okuma Listeleri” bölümüne liste yapmayı sevdiğimden ayrıca bayıldım. Bu bölümdeki listeleri ileride artırırlar diye umut ediyorum.
 • Deneme amaçlı yaptığım alışveriş listeme uzun zamandır merak ettiğim kitaplardan ekledim. Parasız Yatılı ve Anayurt Oteli ile kavuşmak babil.com‘a nasipmiş. Aralarına bir de İngilizce kitap sıkıştırdım.

  Satın Aldığım Kitaplar: Semaver 5.25Anayurt Oteli 6Çakıcı’nın İlk Kurşunu 6.75Parasız Yatılı 8.25100 Selected Stories (Wordsworth Classics) 7.55 TL → Toplam: 33.80 TL.

 • idefix.com, dr.com.tr, kitapyurdu.com gibi sitelerde de aşağı yukarı aynı rakamla karşılaştım. Bir dahaki listeme farklı yayınevlerinden seçeceğim kitapları eklemeyi düşünüyorum.
 • 29 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava. İleride bu rakamı yukarı çekmezler umarım.
 • Kitapları paketleme şekillerini beğendim. Hepsi hasarsız bir biçimde paketten çıktı. Bu noktalar benim için önemli. Zira kitabın kapağının ucu bile kıvrılsa deliye dönen bir insanım sonuçta. Kitaplarla birlikte 6 kitap ayracı ve 3 kurşun kalem göndermişler sağ olsunlar.
 • Stoklarda tükenen bir kitapsa kaç adet kaldığı altında yazıyor. Örneğin 100 Selected Stories kitabında ben almadan önce “3 Adet Kaldı” yazıyordu; bugün baktığımda ise “2 Adet Kaldı” yazıyor.
 • idefix.com‘un bir tık altında bir site olan babil.com hakkında şimdilik iyi şeyler söyledim. Normalde yeni olan oluşumlar ilk başlarda düzgün çalışır sonra bozar derler ama umarım site ileride beni hayal kırıklığına uğratmaz, dostluğumuz aynen devam eder ve bu olumlu imajını aynı şekilde sürdürür.

  10 YORUMLAR

  1. Merhaba, idefix.com ' dan sorunsuz alışveriş yapıyorum.Babil.com'u duymuştum ama denemedim.Kalem ve ayraçları yollamaları şık olmuş.Füruzan'ın Parasız Yatılı kitabını uzun süre önce okumuştum, çok sevdiğim öyküleri vardı.100 Selected Stories 'i tavsiye eder misiniz ? Level 5 seviye kitapları anlayabiliyorum.Hikayelerin seviyesi nedir ?

  2. @sezer eser perker Okunacak kitap varsa hazırda hiç alma bence. :)) Boşuna kitap dağları oluyor evde. 😀

   @Çiğdem Onur Merhaba, ben de genellikle idefix'ten yapıyorum ve memnunum şimdilik. Babil'de ilk alışveriş tecrübem olumlu sonuçlandı ama ileride ne olur bilemem tabii. 🙂 Parasız Yatılı'yı merak ediyordum, görünce attım hemen sepete. 🙂 Çok kolay değil ama kelimeler bilinirse anlaşılıyor. İlk hikayeye şöyle bir göz attım da benim bilmediğim birçok kelime var…

  3. D&R, artık iyiden iyiye "her şeyci" olmaya başladı. Geçen hafta çocukların zoruyla girdim, kurutulmuş meyve vs.standı vardı:) Kitapçı demek zor ancak çok da kötülemeyelim, böyle dükkanlara da ihtiyaç var demek ki:)
   Babil.com`u duymamıştım. Aklımızda olsun:)

  4. @Semi M.Eller Ben bu yoruma neden cevap vermemişim acaba. 😀
   Kurutulmuş meyve derken? Pes. Merak ettim bir gidip bakayım şu meyvelere. Git gide kitap satılan süpermarkete dönüşmeye başladılar. Millet kitap almaya geliyor yanında ne satsak kârdır mantığındalar.
   babil.com ilk siparişte iyiydi ama sonra ne olur bilemem tabii. 🙂

   @kitap eylemcisi Bekliyor bir köşede askere gitmeden okurum inş. 🙂

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here