Ana sayfa Türkiye Antalya Antalya, Tatil ve Diğer Güzellikler

Antalya, Tatil ve Diğer Güzellikler

123
3
Kardeşimin yarıyıl tatilini fırsat bilip atladık Antalya‘ya gittik. Bol gezmeli, dolu dolu bir hafta geçirdim. Antalya, gezmeyi ve vakit geçirmeyi sevdiğim şehirler arasında yer alıyor. Her gittiğimde kendi kendime ileride burada yaşarım diyorum. Hatta bu kez daha bir alıcı gözüyle baktım diyebilirim. Öncelikle oldukça rahat bir şehir. Yaz aylarında fazlasıyla sıcak oluyor ama ona da yapacak bir şey yok. Biz gittiğimizde bile hava çok soğuk değildi düşünün.

Yivli Minare
Yivli Minare

Antalya’ya daha önce çoğu kez gitmişliğim var. Halamlar, dayım ve diğer akrabalarımdan orada yaşayanlar da bir hayli fazla. Babaannemin mezarı bile Antalya’da düşünün. Bu nedenle Antalya, öncelikle tatil daha sonra ziyaret amaçlı olmak üzere diğer şehirlere oranla daha fazla gittiğim bir yer.
Şehir içinde birçok yere birden çok kez gitmişliğim var. Ancak gitmediğim hâlâ birçok yer mevcut tabii. Dayım ve halalarım yine bir güzel gezdirdiler sağ olsunlar. Blogu açtıktan sonra her yeri daha bir detaylı gezmeye başladım. Gezerken aklımın bir köşesinde de blog oluyor mutlaka. Daha önce hazırladığım İstanbul’da Ölmeden Önce Yapılacaklar sayfasını tüm illere uygulamayı düşünüyorum. Hazır yakın zamanda Antalya’ya gitmişken orası için bir liste hazırlayacağım en kısa zamanda. Antalya’da yapılması gerekenler hakkında önerileriniz varsa bekliyorum mutlaka. Diğer iller için de detaylı bir araştırma yapmak gerekecek.

Antalya limonu

Antalya Limonu

Gezip gördüğüm yerlerin yazılarını bu hafta yazmayı düşünüyorum (Soba Müzesi, Behlül Dal Sinema Müzesi, Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi, Atatürk Evi ve Müzesi, Phaselis Antik Kenti, Perge Antik Kenti, Yivli Minare, Düden Şelalesi, Kemer, Side, Tünektepe…).
Bunun dışında eleştirisini yazacağım filmler de birikti (Back to the Future serisi, The Butler, Köfte Yağmuru 2, Açlık Oyunları 2…).
Kardeşime tatil ödevi olarak bir tiyatro oyununun detaylı incelemesini vermişler. Bunun için de dayım dört bilet almış. Zira annemler girmeyi düşünmüyordu. Ancak son anda karar değiştirip onlar da girdi. Böylelikle dokuz kişi Devlet Tiyatroları‘nda sahnelenen Yalancı oyununu seyrettik. İstanbul’da yaşayan ve oyun biletlerini aylar önce alan biri olarak oyun zamanı bilet bulabilmek bana garip geldi doğrusu. Detaylı eleştirisini sonra yazacağım. İlk yorum olarak ayılıp bayılmadım ama fena değildi diyebilirim.
Tatilde olanlar ya da çalışmak zorunda olanlar, hepiniz günleri dolu dolu geçiriyorsunuzdur umarım. Yaşamak güzel şey.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here