Ana sayfa Türkiye Antalya Kezban Yenge Gözleme Bahçesi

Kezban Yenge Gözleme Bahçesi

722
4
Antalya‘ya gidildiğinde mutlaka tadılması gereken lezzetlerden biri de gözlemedir. Şehirde birçok gözlemeci olsa da en lezzetli gözlemenin bu alanda ilkleri başaran ve en meşhur olan Kezban Yenge‘de yenildiği konusunda herkes hemfikir.
Ispanaklı Gözleme


Kezban Yenge‘nin gözlemeleri gerçekten lezzetli ve doyurucu. Fotoğraftaki ıspanaklı gözleme ama ben yine her zamanki gibi patatesli gözlemeden vazgeçemedim. İsteğe göre patatesli-peynirli gibi iki lezzetin karıştığı gözlemeler de yapıyorlar. Adam çok ısrar etse de biz yemeyi tercih etmedik. Çayı tek tek getirmek yerine bir yağ tenekesini ocak olarak kullanıp, çaydanlıkla beraber yanınıza getiriyorlar ve servisi siz kendiniz yapıyorsunuz.

Antalya Kezban Yenge Gözleme Bahçesi

“Kezban Yenge Antalya’da amatör bir marka. Hep kendi çapında olmak istedi. Hep doğallığı seçti. Modern tesis düşüncesine girmedi.” 

Biraz da o bölgenin en meşhur gözlemecisi olan Kezban Yenge‘den bahsedeyim. Issız ve işlek olmayan bir yolda tek başına yaptığı bir gözleme ile başlıyor her şey ve işler azimli çalışma ile sonunda bu noktalara kadar geliyor. Önceleri tek tük olan gözlemeci sayısı gördüğüm kadarıyla şimdilerde bir hayli artmış. Yani Kezban Yenge‘nin sadece kendine yararı dokunmamış, tüm bölgeyi ihya etmiş. Başarı öyküsünün haberini şurada okuyabilirsiniz.

Kezban Yenge Gözleme Bahçesi

Yaz-kış ziyaretçisi olan mekânın oldukça sıcak bir ortamı var. Köşk adını verdikleri ve yerden yüksekte olan küçük odaların etrafı kışın kapatılıyor. Bu bölmelere ayakkabılarınızı çıkartıp giriyorsunuz. Köşklerde oturmak istemezseniz bizim yaptığımız gibi çardaklarda da oturabilirsiniz.
Bazlama

Bazlama yemeden dönmeyin sakın.

Gitmeden önce Türk kahvenizi de içmeyi unutmayın derim. Normalde sıcak içeceklerden hazzetmeyen ben bile kahveyi keyifle içtim.

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here