Ana sayfa Uncategorized Alper Kamu Cehennem Çiçeği – Alper Canıgüz

Alper Kamu Cehennem Çiçeği – Alper Canıgüz

109
5

Alper Kamu Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz, April Yayıncılık, 221 sf., 18 TL.

 Alper Canıgüz’den yine “değişik” bir roman. from guven_turan

Bu okuduğum ikinci Alper Canıgüz romanı. İlk kitap Gizliajans için değişik bir kitap demiştim. Alper Kamu Cehennem Çiçeği için de yine değişik bir roman diyorum. 


“Oğullar ve Rencide Ruhlar” romanının kahramanı Alper Kamu bu kitapta yine karşımıza çıkıyor. Tabii ben bunu bilmediğimden ve Alper Kamu’yu tanımadığımdan önce bu kitabı okudum. Ama Oğullar ve Rencide Ruhlar’ı okumadan da bunu okuyabilirsiniz, sorun yok. Alper Kamu’ya alışmam biraz zor oldu o kadar. İlk başlarda sevemedim kendisini ama kitap bitince hayranı oldum diyebilirim.

Alper Kamu gibi bir çocuğum olsun ister miydim, istemez miydim bilemiyorum…

Romanda Canıgüz’ün yine Türk insanı üzerine müthiş tespitleri var ve yer yer okuyucuyu gülümsetmeyi başarıyor. Son zamanlarda okuduğum kitapların çoğunda olduğu gibi bu kitapta da bir katilimiz ve sürpriz sonlarımız var.

Bu arada kapak tasarımı ve ilüstrasyonu yapan Murat Yılmaz‘a da eline sağlık demeden geçmiş olmayayım.

Kitabı okurken Gezi Parkı olayları hâlâ canlılığını koruyordu. Gelinen son noktada halkın parkını aç, kapa, aç, kapa yoluyla tekrar halka verme-geri alma stratejisini uyguladılar. Şaşkın gözlerle olan biteni izlemekteyiz. Her geçen gün kendilerini aşan yeni bir olay sergilemeyi başarıyorlar sağ olsunlar. Bakın kitapta geçen şu bölüm ne kadar manidar:

5 yaşındaki Alper Kamu’ya küçük deyip geçerseniz çok yanılırsınız zira ondan öğrenecek çok şeyiniz var.

Alper Kamu Cehennem Çiçeği, sıkılmadan okuyacağınız sürükleyici bir kitap.

5 YORUMLAR

  1. Keşke önce oğullar ve rencide ruhları okusaydın. O kitapta Alper'i her haliyle tanıdığımız için bu kitap daha anlamlı hale geliyor 🙂 Ama Alper Kamu, Alper Kamu'dur. Tanıştığınıza sevindim 🙂

  2. Aslında okudum yorumunuzu , kendim post yapmadan önce.Çünkü bloggerların da fikirleri hoşuma gidiyor, aynı mı düşünmüş kitabı okuduğunda diye merak ediyorum.Soru ilginçmiş yalnız, "Alper Kamu gibi bir çocuğum olsun ister miydim ?":)Düşüneyim ben bunu 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here